Naujienų srautas

Kultūra2015.09.08 13:45

„Kosminė odisėja 2014“ padės meno studentams tapti matomais

LRT.lt 2015.09.08 13:45

Penktadienį „5 malūnų“ ekspozicinėse erdvėse, Vilniaus dailės akademijoje, vyks „Studentų meno dienų: Kosminė odisėja 2014“ parodos atidarymas, kurio metu signalus į kosminę erdvę transliuos „Požeminiai taškai“ ir „Bestiarium“.

Penktadienį „5 malūnų“ ekspozicinėse erdvėse, Vilniaus dailės akademijoje, vyks „Studentų meno dienų: Kosminė odisėja 2014“ parodos atidarymas, kurio metu signalus į kosminę erdvę transliuos „Požeminiai taškai“ ir „Bestiarium“.

Jaunosios kuratorės – Dovilė Daunoravičiūtė ir Rasa Kavaliauskaitė – sumanė atgaivinti „Studentų meno dienas“, kaip vieną iš renginių, kuomet galima susipažinti su pačiais jauniausiais menininkais ir jų darbais. Žvelgiant retrospektyviai, „Studentų meno dienos“ būdavo proga išvysti kūrinius, kurie nebūtinai sukurti peržiūroms ar gynimams, tačiau šiemet projekte dalyvauja ir neseniai studijas baigę menininkai bei kviestiniai svečiai, rašoma pranešime spaudai.

Šių metų „Studentų meno dienų“ inspiracija tapo į kosmosą paleisti pirmieji Lietuvos palydovai ir greta to vartojamas šūkis/lozungas „Lietuva – kosminė valstybė!“. Kaip kiekviena šalis nepaliaujamai nori įsirašyti į kosmoso užkariavimo istoriją, taip kiekvienas menininkas (daugiau ar mažiau) siekia  tapti aktyviu meno lauko dalyviu, įsirašyti į meno istorijos puslapius. Taigi šio projekto rėmuose meno laukas ir tampa kosmosu – dar iki galo neištirta, neužkariauta platybe, o jaunieji menininkai, dar nesusikūrę įvaizdžio Lietuvos meno lauke, – NSO (neatpažinti skraidantys objektai), kuriems „Kosminė odisėja 2014“ yra puiki proga pasirodyti ir tapti matomais.

„Kosminės odisėjos 2014“ renginių programą sudaro:

- VDA studentų ir absolventų paroda, eksponuojama „5 malūnų“ ekspozicinėse erdvėse, VDA Senuosiuose rūmuose, VU Planetariume ir kafeterijoje „Planeta“.

- Ekskursija po VDA kaimynės „Menų spaustuvės“ patalpas, šiuolaikinio šokio spektaklis „Contemporary?“ ir pokalbis su jaunaisiais menininkais.

- Seminarai-diskusijos, kurių temos varijuos nuo kosmoso iki šiuolaikinio meno.

- VDA studentų organizuojamos akcijos-atrakcijos ir dirbtuvės.

- Kosmiteka – pirmoji video kūrinių parduotuvė Lietuvoje, kuri veiks 2 dienas ir siūlys įsigyti jaunųjų menininkų darbų.

- Animacinių filmų peržiūra ir diskusija kafeterijoje „Planeta“.

- Performatyvaus meno laboratorija (VDA Parodų salės Titanikas, II aukštas, Maironio g. 3), suteikianti galimybę išeiti iš tam tikrų disciplinos rėmų ir atrasti naujus kūrinio bei santykio su auditorija konceptus. Laboratorijoje dalyvauja VDA studentai, absolventai ir kviestiniai svečiai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi