Kultūra

2015.09.08 13:45

Prie skaitymo vaikams projekto kviečiami prisijungti ir gyventojai

Simona Stanapėdytė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.09.08 13:45

Trečius metus gyvuojanti socialinė akcija „Visa Lietuva skaito vaikams“ trečiadienį pradeda keliauti po vaikų globos namus ir kviesti vaikus kartu skaityti knygas.

Trečius metus gyvuojanti socialinė akcija „Visa Lietuva skaito vaikams“ trečiadienį pradeda keliauti po vaikų globos namus ir kviesti vaikus kartu skaityti knygas.  

Globos įstaigose augantiems vaikams skaitys žymūs žmonės: Giedrius Leškevičius, Girmantė Vaitkutė, Vytenis Pauliukaitis, Virgis Stakėnas, Sigutė Chlebinskaitė, ansamblis „Lietuva“, grupė „Kitava“, „Saulės“ choras. Prie skaitymo balsu projekto kviečiami prisijungti ir Lietuvos gyventojai – tai jie gali daryti susisiekę su artimiausia vaikų globos įstaiga.

„Norime atkreipti visuomenės dėmesį, kad vaikų globos namuose auga nuostabūs, gabūs ir neeiliniai vaikai ir kad vaikams reikalingas ne tik materialus palaikymas – balsuojant, renkant pinigus, gerinant jų gerbūvį, bet ir dėmesys. Nes būtent bendraudami, palaikydami ryšį su vaiku mes galime išugdyti jį gabiu, gražiu žmogumi“, – sako Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos direktorė Odeta Tarvydienė.

Pašnekovės teigimu, pirmais akcijos organizavimo metais prie jos prisijungė labai nedaug globos namų. O dabar kelios dešimtys globos namų savo iniciatyva ėmėsi organizuoti panašius renginius ir savo miesto žymius žmones kviestis į svečius, kur jie kartu su vaikais skaito knygas, bendrauja, užmezga draugišką ryšį.

Trečius metus akcijoje knygas kartu su vaikais skaitanti TV laidų vedėja Laura Imbrasienė sako, kad tai galimybė dalytis dėmesiu su tais, kuriems jo reikia labiausiai.

„[Akcija] atitiko to meto mano širdies šauksmą padėti vaikams, kurie yra nuskriausti, neturi tėvelių. Tai visada mane kažkaip skatina daryti gerus darbus, padovanoti jiems nors šiek tiek dėmesio ir meilės. [...] Aš pati vaikystėje nelabai mėgau skaityti knygų, bet mėgau, kai man jas skaitydavo mama.

Dabar, skaitydama tiems vaikams, aš matau, kaip jiems tai patinka ir kaip trūksta tokių skaitymų, nes auklyčių nėra tiek daug, kiek norėtume, kad būtų. Ta vienkartinė akcija tam ir skirta, kad paskatintume žmones atsigręžti į tuos vaikus“, – teigia projekto „Į vaikų globos namus – su knyga“ savanorė L. Imbrasienė.

Projekto baigiamasis renginys vyks Kaune – apie 500 vaikų birželio 1 dieną galės dalyvauti mėgstamų pasakų personažų parade ir skaitymo balsu maratone.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt