Kultūra

2014.04.02 00:08

Dviejų metų eskizus V. Urbanavičius sulipdė į žemėlapį

Monika Petrulienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2014.04.02 00:08

Vilniaus grafikos meno centro galerijoje atidaryta skulptoriaus Vlado Urbanavičiaus piešinių paroda. Autorius sako, kad įgyvendinti darbai visada būna kitokie nei juodraščiuose.

Vilniaus grafikos meno centro galerijoje atidaryta skulptoriaus Vlado Urbanavičiaus piešinių paroda. Autorius sako, kad įgyvendinti darbai visada būna kitokie nei juodraščiuose.

Pristatydamas piešinius skulptorius V. Urbanavičius atliko bandymą. Pastarųjų dvejų metų eskizus menininkas suklijavo vieną šalia kito ir darbą pavadino žemėlapiu. Jame matosi, kaip skulptorius savo darbams ieško formų. Iš lapo į lapą keliauja tie patys daiktai, tik skirtingai dėliojami. Plieninių sijų gabalai, iš tėviškės atgabentos prakiurusios degalų statinės, nebenaudojami žemės ūkio padargai, metalo lakštai – visą objektams reikalingą medžiagą Urbanavičius kaupia savo kieme. 

„Išsimėtę daiktai, kurie lieka nuo įgyvendintų darbų, galbūt atsiranda, rasti, draugų padovanoti ir atvežti. Gaunasi, kad nereikia niekur man eit, bet turiu tikslą tuos daiktus sunaudot“, – sako parodos autorius. 

Galerijoje V. Urbanavičius kelis piešinius išdidino. Dideliame formate  paprasčiausiu flomasteriu nubrėžtos linijos virto tapybišku darbu, išryškėjo popieriaus faktūra.

Mastelio pakeitimas, pasak skulptoriaus, visada tampa sumanymo išbandymu. V. Urbanavičius sako seniai norėjęs padidinti piešinį ir pažiūrėti, kiek jis skiriasi nuo darbo realybėje, nes pastebėjęs, kad pagal eskizą kuriami objektai niekada nebūna tokie, kaip popieriuje.

„Man smagu, kai išdidėja tas visi tie netikslumai, klaidos, neatitikimai, bet jie reikalingi, kad išlaikyti pirminę mintį, pirminį įspūdį. Dėl to buvo įdomu ir smagu pabandyt“, – teigia autorius. 

Vilniaus grafikos meno centro galerija „Kairė–dešinė“ pristato žymiausių menininkų piešinius. V. Urbanavičiaus juodraščiai – vieni iš tokių. Nuo 2006-ųjų galerijoje jau eksponuoti  Eugenijaus Antano Cukermano, Edmundo Saladžiaus, Marijos Teresės Rožanskaitės ir kitų menininkų piešinių bei tapybos ant popieriaus kolekcijos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt