Kultūra

2015.09.08 13:45

Operoje „truetruestory“ žiūrovams bus atverti scenos užkulisiai

Margarita Alper, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.09.08 13:45

Penktadienį Menų spaustuvėje – šiuolaikinės lietuviškos operos premjera. Nepriklausoma kūrybinė grupė „Operomanija“ kviečia į operą „truetruestory“.

Penktadienį Menų spaustuvėje – šiuolaikinės lietuviškos operos premjera. Nepriklausoma kūrybinė grupė „Operomanija“ kviečia į operą „truetruestory“.

Opera „truetruestory“ – tai šiuolaikinė opera moteriai, vyrui, akordeonui, gitarai ir elektronikai. Jos autoriai kompozitorius Albertas Navickas, režisierė Loreta Vaskova ir scenografė Simona Biekšaitė. Pasak kompozitoriaus, operos atspirties tašku tapo rašytojo Jorge Luiso Borgeso kūryba.

„Viskas kilo nuo tada, kai atradau Bogeso kūrybą. Kai ji buvo pradėta versti,  perskaičiau viską. Man padarė įspūdį, jo kūryba su tikrovės fikcija, tai nėra kūryba, o tikrovės liudijimas. Būtent vienas jo apsakymų „Ema Zunz“ tapo atspirties tašku šiai operai, tiesos ir tikrovės supratimas ir pavertimas daugiskaita, kad tiesa gali būti nevienalytė, gali skleistis įvairiais sluoksniais“, – sako kompozitorius A. Navickas. 

„Mes stengiamės nueiti nuo Borgeso toliau, atsirado tokios asmenybės kaip Valerie Solanas, nes tai nusikaltimo istorija, merginos istorija, kurioje ji pasikėsina į direktorių“, – pasakoja režisierė L. Vaskova. 

Pasak autorių, spektaklio koncepcija – teatras kaip fabrikas, todėl scenografės sprendimu, žiūrovams bus atverti scenos užkulisiai.

„Pradėjom galvoti apie procesą, kuris atviras žiūrovui, tarsi apie stiklinė permatomą teatrą, kuriame žiūrovas galėtų stebėti, kaip tas spektaklis kuriamas. Scenoje bus ne tik atlikėjai, parodysime tai, kas lieka spektaklio užkulisiuose, pradedant valytoja, baigiant technikais, jie bus įtraukti į patį procesą“, – teigia scenografė S. Biekšaitė. 

Operoje dainuos solistai Steinas Skjervoldas ir Nora Petročenko. Akordeonu gros Andrius Maslekovas, gitara – Mindaugas Badokas.

„Man visą laiką atrodė, kad tai labai tikslu, taiklu, ir, sakyčiau, genialu, todėl šitas kokteilis pasirodė vertas dėmesio“, – mano solistė N. Petročenko

Operos premjera šį penktadienį „Menų spaustuvėje“, ji bus rodoma dukart 18 ir 21 valandomis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.