Naujienų srautas

Kultūra2014.04.01 15:06

Mirė „house“ muzikos „krikštatėvis“ Frankie Knucklesas

BNS 2014.04.01 15:06

Frankie Knucklesas, „house“ muzikos pionierius, kuris taip pat „miksavo“ įrašus tokioms žvaigždėms kaip Michaelas Jacksonas, Whitney Houston ir „Depeche Mode“, mirė, antradienį pranešė laikraštis „Chicago Tribune“. Jam buvo 59-eri.

Frankie Knucklesas, „house“ muzikos pionierius, kuris taip pat „miksavo“ įrašus tokioms žvaigždėms kaip Michaelas Jacksonas, Whitney Houston ir „Depeche Mode“, mirė, antradienį pranešė laikraštis „Chicago Tribune“. Jam buvo 59-eri.

Naujienas apie Čikagos „house“ muzikos „krikštatėvio“ mirtį patvirtino jo ilgametis verslo partneris Frederickas Dunsonas. Jis sakė, kad F.Knucklesas dėl kol kas nežinomų priežasčių netikėtai mirė namuose ir kad daugiau detalių bus paskelbta vėliau antradienį.

Dar šį savaitgalį F. Knucklesas didžėjavo Londono klube „Ministry of Sounds“.

Niujorke išmokęs būti klubų didžėjumi, F. Knucklesas 8-ojo dešimtmečio pabaigoje persikraustė į Čikagą ir išgarsėjo kaip vienas įtakingiausių šio miesto šokių muzikos veikėjų.

Į miestą jis atvyko kaip tik tuo metu, kai disko muzika ėmė nykti ir kai tą tendenciją akcentavo vietos didžėjus Steve'as Dahlas, susprogdindamas šimtus disko albumų.

„Mačiau tą avantiūrą, kurią Steve'as Dahlas padarė per (akciją) „Disco Demolition Night“, ir man ar mano draugijai tai nieko nereiškė, – minėtam laikraščiui yra pasakojęs F. Knucklesas. – Tačiau tai išgąsdino įrašų kompanijas, tad jos liovėsi pasirašinėti (kontraktus) su disko atlikėjais ... Todėl mes Čikagoje sukūrėme savo medžiagą, kad užpildytume spragą“.

F. Knucklesas soulo ir ritmenbliuzo įrašus paversdavo šokių muzika, pristatydavo naujus naujų „house“ atlikėjų singlus ir akcentuodavo ritmą. Jis taip pat kurdavo scenarijus, kūrybiškai panaudodavo garsą ir šviesas.

„Kartais aš išjungdavau visas šviesas ir paleisdavau įrašą, ... tarsi traukinys dideliu greičiu tuoj pat rėšis į klubą. Žmonės netekdavo proto“, – yra pasakojęs jis.

9-ojo dešimtmečio pabaigoje F. Knucklesas ir daugelis jo kolegų buvo žvaigždės besiformuojančioje Europos reivo scenoje.

F. Knucklesas juokavo, kad galėdavo vaikščioti Čikagos gatvėmis neatpažintas, bet Europos oro uostuose jį pasitikdavo minios gerbėjų.

„Manęs tai visai neerzino, – sakė jis. – Nesu toks žmogus, kuris gyventų dėl šlovės. Jei galiu turėti gražius, švarius namus, galiu padėti maisto ant stalo ir pralinksminti savo draugus, man to gana. Man nereikia, kad visur būtų išklijuotas mano veidas“.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi