Kultūra

2015.09.08 13:45

Užupis švenčia 17-ąją „Nepriklausomybės“ dieną

BNS2015.09.08 13:45

Vilniaus Užupio rajono gyventojai antradienį jau 17-ąjį kartą mini tradicinę savo šventę – Užupio Nepriklausomybės dieną.

Vilniaus Užupio rajono gyventojai antradienį jau 17-ąjį kartą mini tradicinę savo šventę – Užupio Nepriklausomybės dieną.

Kasmet balandžio 1-ąją švenčiantis nepriklausomybę Užupis antradienį vėl žaismingai primins, kodėl yra tituluojamas menininkų bei netradiciškai mąstančių žmonių oaze: atvirų durų valandas skelbia Užupyje įsikūrusios menininkų dirbtuvės, iki vakaro vyks koncertai, menininkų pasirodymai, literatūros skaitymai, filmų peržiūros, spektakliai, taip pat ir tradicinė eisena. Renginiai vyks Paupio, Užupio, Malūnų, Krivių gatvėse bei Angelo aikštėje.

Užupio ministru pirmininku tituluojamas Sakalas Gorodeckis BNS juokavo, kad Užupis visada yra pirmesnis už likusią Lietuvą: pirmesnis įstojo į Europos sąjungą, surengė Tibeto dvasinio lyderio Dalai Lamos priėmimą. Tačiau kiekvienas Užupio „nepriklausomybę“, anot jo, ypač dabartiniame politiniame kontekste, turėtų vertinti tik su šypsena.

„Reikia ieškoti, kas vienija žmones, kas padrąsina. Visi turi savo svajones, per 18 metų, ko gero, sužino, ko nori pasiekti. Užupiui – paskutiniai metai iki pilnametystės, tuo ir naudojamės: senti nesiruošiame, kaip tik svajonės tapo brandžios, bet ko negali pasakyti kiti, mes sau dar leidžiame (...). Kuo įvairesnė valstybė, tuo ji stipresnė. O jei Užupis gali būti alternatyva tiems dalykams, kurių Lietuva nepadaro, nemanykime, kad tai – separatizmas“, – sakė S. Gorodeckis.

Antradienį, iki 17.30 Užupio meno inkubatoriuje vaikai pieš svajones, 18 val. nuo Užupio gimnazijos prasidės eisena, pavadinta taip pat – „Už svajones“. Į ją, pasak šventės organizatorių, kiekvienas norintis gali atsinešti plakatą su jiems patinkančiais užrašais. Eisena judės Krivių, Malūnų, Maironio, Užupio gatvėmis ir stabtelės Angelo aikštėje. Čia nuo 18.30 lauks „mitingas“, virsiantis į koncertą – bus pakeliama ir Užupio vėliava. Vakarinė šventės dalis vyks Užupio „parlamente“ – čia nuo 20 val. koncertuos „Bekešo Vilkai“, „Poliarizuotų stiklų“ atstovas Šarūnas Mačiulis bei kiti muzikantai.

Užupio Nepriklausomybės diena švęsti pradėta 1998-aisiais.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.