Kultūra

2015.09.08 13:45

Jaunimo teatras rengia koncertų ciklą „Dainuojantis Šekspyras“

Justė Navickaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.09.08 13:45

Jaunimo teatras pradėjo dainuojančių aktorių koncertų ciklą „Dainuojantis Šekspyras“. Iki metų pabaigos koncertus surengs įvairių kartų, skirtingų žanrų kūrinius atliekantys aktoriai.

Jaunimo teatras pradėjo dainuojančių aktorių koncertų ciklą „Dainuojantis Šekspyras“. Iki metų pabaigos koncertus surengs įvairių kartų, skirtingų žanrų kūrinius atliekantys aktoriai.

Idėja paįvairinti repertuarą, pasak teatro Literatūrinės dalies vedėjos Gintės Pranckūnaitės, kilo seniai. Be to, tai bus graži įžanga į teatro penkiasdešimtmečio minėjimo renginius.

„Dainuojantis Šekspyras“ todėl, kad jis yra tapęs teatro ikona. Norime, kad ta ikona simbolizuotų kūrybiškumą. Mes siekiame, kad per muziką ateitų žmonės į teatrą, žinotų, kad Šekspyras buvo labai kūrybiška asmenybė“, – sako G. Pranckūnaitė.

Organizatoriai žada neapsiriboti vienu žanru. Nors įprasta manyti, kad aktoriai yra bardai, koncertų bus įvairiausių. Žiūrovas, pasak G. Pranckūnaitės, turės galimybę pamatyti, kiek talentų turi aktoriai.

Koncertų ciklą pradėjo aktorius Viačeslavas Mickevičius. Jis didžiausią dėmesį skiria tekstams, jo melodijos nesudėtingos, o save apibūdina kaip tikrų tikriausią bardą.

Pasak jo, kartais norisi pabūti režisieriumi pačiam sau, kad niekas nesėdėtų paskutinėje eilėje ir nežiūrėtų, ką padarei ne taip. Būtent todėl, pasak Viačeslavo Mickevičiaus, aktoriams svarbu atlikti ir kitokį vaidmenį.

„Aktorius teatre yra trečiarūšis. Pirma – pjesė, tada režisierius, tada aktorius. Aktorius kartais nori įrodyti, kad yra ne tik atlikėjas, bet ir kūrėjas“, – sako V. Mickevičius.

Iki metų pabaigos „dainuojančiais šekspyrais“ pabus Vidas Bareikis, Gediminas ir Ainis Storpirščiai, grupė „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“ ir dar daugybė muzikuojančių aktorių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.