Kultūra

2015.09.08 13:45

Prasideda „Klaipėdos muzikos pavasario“ festivalis

Marija Gabrienė, Monika Petrulienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.09.08 13:45

Penktadienio vakarą Klaipėdos koncertų salė didingos klasikos gerbėjus kviečia į Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro, kuriam diriguos dirigentė Mirga Gražinytė-Tyla, koncertą. Šiuo išskirtiniu koncertu pradedamas 39-asis „Klaipėdos muzikos pavasario“ festivalis.

Penktadienio vakarą Klaipėdos koncertų salė didingos klasikos gerbėjus kviečia į Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro, kuriam diriguos dirigentė Mirga Gražinytė-Tyla, koncertą. Šiuo išskirtiniu koncertu pradedamas 39-asis „Klaipėdos muzikos pavasario“ festivalis.

Pirmąjį festivalio vakarą publikai pristatomas išskirtinis koncertas „Simfoniniai susitikimai“. Scenoje kartu su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru pasirodo du Lietuvos vardą pasaulyje garsinantys menininkai. Vokietijoje reziduojanti dirigentė M. Gražinytė-Tyla, kuri neseniai laimėjo konkursą į Zalcburgo operos teatro pagrindinės dirigentės pareigas, ir Amerikoje gyvenantis pianistas Andrius Žlabys. Abu menininkai bendrauti pradėjo jau išvykę iš Lietuvos ir džiaugiasi galimybe kartu koncertuoti Lietuvoje.

„Mes atlikom Mocarto koncertą – tada mes susipažinome. Ir aš pamačiau, kokia ji nereali dirigentė. Tas bendravimas yra visiškai natūralus, mūsų mintys sutampa. Ji tikrai yra nepaprasto talento ir pasiekimo dirigentė“, – tvirtina pianistas A. Žlabys.

„Džiugu, kad tokio jauno amžiaus atlikėja jau yra pripažinta Europoje, ir smarkiai vystosi jos karjera. Mes labai džiaugiamės turėdami progą ją pasveikinti Klaipėdoje“, – sako kompozitorė, Klaipėdos koncertų salės direktoriaus pavaduotoja Loreta Narvilaitė.

Jau keletą metų vadovaudamasis šūkiu „Didingos klasikos skambesys“, „Klaipėdos muzikos pavasaris“ į festivalio programą įtraukia tik išskirtinai stambios formos kūrinius ir didelės sudėties kolektyvų pasirodymus. Todėl festivalyje klaipėdiečiai klausysis į uostamiestį atvykstančių simfoninių ir kamerinių orkestrų bei dviejų chorų – Klaipėdos „Aukuro“ ir Šiaulių „Polifonijos“ – koncertų.

Pastarasis kartu su Klaipėdos kameriniu orkestru atliks britų kompozitoriaus Johno Rutterio kūrinį „Rekviem chorui ir instrumentiniam ansambliui“.

„Turėsim tokią specifinę spalvą, soprano partiją dainuos sopraninas Viktoras Gerasimovas, o pirmoje koncerto dalyje pagrosime muziką chorui ir violončelei solo. Šis darinys yra labai netikėtas ir labai negirdėtas, kad būtų didelis choras ir violončelė solo. Turime paruošę tris kompozicijas, labai originalios kompozicijos. Tikimės žiūrovus nustebinti negirdėta muzika“, – sako Klaipėdos kamerinio orkestro vadovas Mindaugas Bačkus.

Choras „Aukuras“ antrąją Velykų dieną surengs nemokamą sakralinės muzikos koncertą „Prisikėlimo metas“. Jis vyks Šventojo Pranciškaus Asyžiečio koplyčioje.

Festivalyje taip pat koncertuos Estijos kamerinis bei Liepojos simfoninis gintarinio garso orkestrai. Keturias savaites truksiantis Klaipėdos muzikos pavasaris klausytojus pakvies į aštuonis koncertus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.