Kultūra

2015.09.08 13:45

Vilniaus rotušėje vyks „Nematomos trupės medžioklė“

Justė Navickaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.09.08 13:45

Vilniaus kolegijos studentai ir dėstytojai Teatro dieną kasmet švenčia netradiciškai. Šiemet jie kviečia į Vilniaus rotušę medžioti nematomos trupės.

Vilniaus kolegijos studentai ir dėstytojai Teatro dieną kasmet švenčia netradiciškai. Šiemet jie kviečia į Vilniaus rotušę medžioti nematomos trupės.

Jeigu jau minima Teatro diena, tai kodėl niekas nemini Teatro nakties? Tokia beprotiška idėja, pasak choreografės Jūratės Sodytės, paskatino trečiadienio vakarą, Teatro dienos išvakarėse, žiūrovus pakviesti į „Nematomos trupės medžioklę“.

„Legenda sako, kad ta trupė gyvena tarp teatro grindų bei sienų lentų ir išlenda tik naktį. Ji yra tokia intriguojanti, nes niekas niekada jos nematė. Žiūrovams tai būtų gera avantiūra ir galimybė dalyvauti toje medžioklėje, su jų pagalba mes gal atskleisime kažkokią paslaptį, kuri niekada nebuvo atskleista“, – intriguoja Vilniaus kolegijos Scenos meno ir šokio pedagogikos katedros vedėja J. Sodytė.

Tradicija Teatro dieną minėti netradiciškai gimė 2012-aisiais. Labai norėjosi, sako choreografė, išeiti už kolegijos ribų ir studentų idėjomis bei dėstytojų darbo rezultatais pasidalyti su visais. Tuomet organizatoriai nutarė pažvelgti į ateitį ir atšvęsti 2022-ųjų Muzikinio teatro jubiliejų.

„Šiemet nutarėme grįžti į praeitį ir iškapstyti, kur ta trupė atsirado, kas jie tokie buvo, ar jie reikalingi. Ar trupė miuziklo, kurio Lietuvoje dar nėra, pajėgi pareikšti, kad ji – gyva. Čia labai į temą – ar mes ją sumedžiosim, ar turėsime kažką naujo“, – teigia J. Sodytė.

Žiūrovas šiuo atveju itin reikalingas – tolima atrodžiusi „Jaunimo miuziklo teatro“ idėja jau pradedama įgyvendinti.

„Tie jauni menininkai – nepaprastai talentingi, tik jie tuo pat metu yra ir unikalūs, ir neįgalūs, nes mes neturime to miuziklo“, – sako pašnekovė.

Pasak choreografės, didžiausia problema ta, kad Lietuvoje iki šiol nebuvo rengiami universalūs šio žanro specialistai. Gaila neišnaudotų klodų – daugybės talentingų jaunų kompozitorių, režisierių, artistų.

„Buvo laikas, kai kilo šis žanras – „Velnio nuotaka“, „Ugnies medžioklė su varovais“, o paskui numenko, nutilo, nebuvo ruošiami universalūs specialistai“, – teigia J. Sodytė.

Dabar tik žiūrovas gali padėti nutarti – likti nematomai trupei tarp grindlenčių ar nepabijoti išlįsti. „Nematomos trupės medžioklė“ sostinės rotušėje prasideda trečiadienį 18 val.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.