Naujienų srautas

Kultūra2015.09.08 13:45

Šokio teatre prisistato būsimi baleto ir modernaus šokio artistai

Jaunieji šokėjai vienam vakarui parengė dvi kompozicijas, kurių choreografiją yra patikrinusios ir didžiosios pasaulio scenos.

Jaunieji šokėjai vienam vakarui parengė dvi kompozicijas, kurių choreografiją yra patikrinusios ir didžiosios pasaulio scenos.

Klasikinis baletas „Paquita“ sukurtas XIX a. Jaunos čigonaitės, kuri išties yra kilmingos prigimties, istorija repetuota pagal šimtmečius išlaikomas tradicijas. Mariuso Petipa choreografija reikalauja, kad šokėjų judesiai sutaptų centimetrų tikslumu, todėl jaunieji šokėjai daug valandų praleidžia repetuodami.

Būsimieji baleto artistai pristato gražiausių spektaklio „Paquita“ kompozicijų rinkinį. Pasak baletmeisterio Petro Skirmanto, spektaklyje vaikai išbando savo jėgas, nes kai kurie jau šiemet, kiti po dvejų trejų metų baigs Čiurlionio menų gimnaziją ir savo vietos ieškos didžiosiose scenose.

„Aš leisiu sau pasakyti, kad jie šoka labai profesionaliai, ne blogiau nei geriausiuose pasaulio teatruose. Buvo didžiulė atranka, yra daug gabių moksleivių, kurie baigę irgi šoka arba yra kviečiami, arba dalyvauja konkursuose ir išvažiuoja dirbti į įvairiausius pasaulio teatrus, taip kad apie mėgėjus čia nėra net kalbos“, – sakė P. Skirmanto.

Daugelį mokinių Nacionalinis operos ir baleto, kiti teatrai kviečia dar besimokant mokykloje.

„Pamokos yra viena, bet tada kai jie gauna galimybę išeiti į sceną jie supranta, ką jie gauna, ką reiškia jų profesija, kaip ji atrodys. [...] Net dabar jau, kadangi jie dalyvauja Nacionaliniame operos ir baleto teatre profesionaliuose spektakliuose „Bajaderė“, „Miegančioji gražuolė“, mes matome pokytį – jie ne taip bijo scenos. Jie yra gyvesni, atviresni, jie pripranta ir jiems reikia žiūrovo, nes kiekvienas šokėjas ta energija, kurią gauna iš žiūrovo, pasikrauna. [...] Ir ji padeda jam eiti tolyn ir siekti tolesnių pergalių“, – teigė choreografė Lina Puodžiukaitė-Lanauskienė.

Mokinių spektaklyje šalia klasikinio baleto pristatomas ir šiuolaikinis šokis. Pagal Antonio Vivaldi kūrinį „Metų laikai“ įvairaus amžiaus šokėjai pasakoja, apie žmogaus brandą: nuo mažos mergaitės iki išmintingos, pasaulio paslaptis pažinusios moters.

Prieš penkerius metus įrengtame Šokio teatre nuolat rodomi spektakliai, kuriuos sukūrė čia besimokantys vaikai. Teatro vadovai sako, kad jiems svarbu, jog ateitų ir jų bendraamžiai, kartais dvejojantys, kokią specialybę rinktis. Čia jie gali ir pabendrauti su spektaklio kūrėjais, jo šokėjais.

Dviejų dalių pasirodymas Šokio teatre vyks šeštadienį.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi