Naujienų srautas

Kultūra2015.09.08 13:45

Lvovas sugebėjo išsaugoti lituanistinę mokyklą

Lvovo lietuvių bendruomenė vienintelė Ukrainoje išsaugojo lituanistinę mokyklėlę. Savaitgaliais mokytis lietuvių kalbos susirenka iki 20 lvoviečių.

Lvovo lietuvių bendruomenė vienintelė Ukrainoje išsaugojo lituanistinę mokyklėlę. Savaitgaliais mokytis lietuvių kalbos susirenka iki 20 lvoviečių.

Mikalojaus Konstantino Čiurlionio lituanistinė mokykla įsikūrusi Lvovo vaikų kūrybos namuose, čia glaudžiasi ir lietuvių bendruomenė „Medeina“. Pasak mokyklos vadovės, kasmet į ją užsirašo apie 40 vaikų ir suaugusiųjų, tačiau lanko vos pusė.

Šią mokyklą lankantis Rostislavas Vinarčiukas sako, kad jo senelė ir mama gimė Lietuvoje. „Nors jos jau daug metų gyvena Lvove, aš nusprendžiau išmokti lietuviškai. Vaikų stovyklose mokiausi lietuviškai, bet primiršau, todėl dabar kimbu į mokslu. Mano planuose - apsigyventi Lietuvoje ir įkurti stomatologo kabinetą“, – kalba R. Vinarčiukas. 

Viktorija Steciak taip pat prisipažįsta, kad nori gyventi Lietuvoje ir mokytis Vilniaus universitete.

Ši lituanistinė mokykla – vienintelė Ukrainoje. Prieš kelerius  metus veikusios Kijeve ir Dnepropetrovske buvo uždarytos. Mokykloje mokomasi pagal Ukrainos švietimo ministerijos patvirtintą trejų metų programą.

Lvovo lietuviai apgailestauja, kad vis sunkiau tautiečius suburti į meno kolektyvus – iš keturių telikęs vienas.

Dėl nestabilios politinės padėties šalyje traukiasi ir mokyklos biudžetas. Vis sunkiau gauti pinigų įvairiems projektams.  

„Ukraina turi galų gale įstoti į Europos Sąjungą. Mūsų vaikai nori dalyvauti projektuose, nes Lietuvoje ir ES yra įdomių kultūros, švietimo projektų. Jie nori važinėti, bendrauti su ES ir Amerika, jaunimas nori gyventi kitaip“, – sako lituanistinės mokyklos mokytoja Marina Trocenko.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi