Kultūra

2015.09.08 13:45

Kino šventė atvyko ir į Kauną

LRT.lt2015.09.08 13:45

Penktadienio vakarą tarptautinio Vilniaus kino festivalio „Kino pavasaris“ direktorė Vida Ramaškienė kartu su Kauno meru Andriumi Kupčinsku iškilmingoje ceremonijoje, vykusioje kino centre „Forum Cinemas Kaunas“, paskelbė festivalį atidarytu.

Penktadienio vakarą tarptautinio Vilniaus kino festivalio „Kino pavasaris“ direktorė Vida Ramaškienė iškilmingoje ceremonijoje, vykusioje kino centre „Forum Cinemas Kaunas“, paskelbė festivalį atidarytu.

Pranešime spaudai rašoma, kad pirmąkart per 19 metų festivalio filmai Vilniuje ir Kaune bus rodomi tuo pačiu metu: kovo 20–balandžio 3 dienomis. Toks sprendimas buvo priimtas po gausaus lankytojų skaičiaus sulaukusių praėjusių metų „Kino pavasario“ seansų  Kaune.

Kauniečiai ne tik dvi savaites galės džiaugtis geriausiais festivalio filmais, bet ir pristatyti Kauną kaip potencialų kino industrijos miestą kasmetinės „Kino pavasario“ organizuojamos konferencijos „Meeting point“ dalyviams.

Atidarymo metu V. Ramaškienė džiaugėsi besiplečiančiu festivaliu.

„Festivalyje dalyvauja nuoširdūs draugai, profesionalūs savo darbo žinovai ir atlikėjai, dėl to labai džiaugiuosi ir sveikinu jus atvykusius į pirmą seansą. Noriu priminti, kad festivalis įsipareigoja ne tik Kauno studentus ir dėstytojus pakviesti į organizuojamus renginius, bet ir atvežti labai garbingų kino industrijos žmonių“, – žadėjo festivalio vadovė.

Kauno vicemeras Stanislovas Buškevičius teigė, kad džiugu, jog „Kino pavasario“ organizatoriai pirmą kartą bendradarbiauja su Kauno kino studija.

„Iš tiesų malonu, kad šiemet festivalis startuoja Vilniuje ir Kaune praktiškai tuo pačiu metu. Manau, kad šis bendradarbiavimas duos vaisių ateityje“, – tvirtino S. Buškevičius.  

19-ąjį „Kino pavasarį“ Kaune atidarė režisieriaus Sebastiano Lelio filmas „Glorija“, kuriame pagrindinį vaidmenį sukūrusi Paulina Garcia, Berlyno kino festivalyje pripažinta geriausia aktore. „Glorijoje“ skambanti Umberto Tozzi daina tituluota šių metų „Kino pavasario“ himnu.

Kaune – kruopščiausiai atrinkti festivalio filmai

Kasmet besiplečiantis ir tobulėjantis festivalis „Kino pavasaris“ šiemet kauniečius nudžiugins dar didesne filmų gausa. Kino seansai numatyti kiekvieną festivalio dieną, o iš viso bus parodyta daugiau nei 30 skirtingų šalių režisierių filmų. Kauną pasieks tik kruopščiai atrinkti, tarptautinio pripažinimo sulaukę darbai, o repertuaro branduolį sudarys „Meistrų“, „Kritikų pasirinkimo“ ir „Festivalių favoritų“ programų filmai.

Žymiausi iš jų – „Meistrų“ programos perliukai: fantastikos meistro Terry‘io Gilliamo „Zero teorema“,  skandalingoji Larso von Triero „Nimfomanė“ bei naujas brolių Joelio ir Etano Coenų darbas „Groja Liuvinas Deivisas“. Taip pat kauniečiai galės išvysti San Sebastiano filmų festivalyje šiltai sutiktą lietuvių kūrinį  „Lošėjas“, o „Festivalio favoritų“ programa pasiūlys Kristupo Saboliaus žiūrovams rekomenduotą „Paslapčių kelią“, žvilgsnį į Afrikos herojaus gyvenimą „Mandela: ilgas kelias į laisvę“ bei „Dalaso klubą“, su šiemet Oskarus pelniusiais Jaredu Leto ir Matthew McConaughey. 

Per žiemą sukauptas kalorijas žiūrovai galės deginti kvatodamiesi „Viasat“ komedijų seansuose. Šį karta šmaikščioji programa suteiks progą kauniečiams pasimėgauti prancūzišku humoru filmuose „Savaitgalis Paryžiuje“ ir „Kiniška Dėlionė“, o „Nepriklausomo Amerikos kino“ programa pasiūlys pažvelgti į rašytojų Jacko Keruaco, Alleno Ginsbergo ir Williamo S. Buroughso jaunystę.

Kaunas sulauks ne tik filmų

„Kino pavasaris“ Kaune džiugins ne tik filmais, bet ir bendradarbiaudamas su Kauno kino centru stengsis supažindinti su šiuo miestu tarptautinės kino rinkos atstovus. Kovo pabaigoje kino industrijos profesionalams, atvykstantiems į festivalį iš viso pasaulio, bus surengtas turas po Kauną, kurio metu miestas bus pristatytas kaip potenciali vieta investicijoms kino gamybos srityje bei išskirtinė erdvė filmavimo darbams.

Kasmetinė „Kino pavasario“ organizuojama konferencija „Meeting point“, kuri šiais metais didžiausią dėmesį skirs rinkodarai, pakvies VDU Menų fakulteto studentus bei dėstytojus dalyvauti ir suteiks galimybę iš arčiau susipažinti su kino industrijos užkulisiais. Tai bus puiki proga būsimiems kūrybinių industrijų profesionalams, naujųjų medijų menininkams ir kino kritikams iš praktinės pusės pažinti būsimo darbo specifiką.

„Kino pavasario“ programoje įdomių filmų ras net ir pats įnoringiausias žiūrovas. Daugiau informacijos apie festivalio renginius rasite čia.

Su Kauno kino seansų repertuaru galite susipažinti čia.

Filmo „Glorija“ anonsas:

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.