Naujienų srautas

Kultūra2014.03.21 11:38

„Kosmosas +“ – spektaklis, kviečiantis pasidomėti kvantine fizika

Penktadienį Nacionaliniame dramos teatre – premjera „Kosmosas+“. Spektaklo, kuris pasakoja apie visatos stebuklus, režisierė tikisi, jog bent vienas vaikas, išėjęs iš šio spektaklio, pasakys – aš noriu tapti mokslininku.  

Penktadienį Nacionaliniame dramos teatre – premjera „Kosmosas+“. Spektaklo, kuris pasakoja apie visatos stebuklus, režisierė tikisi, jog bent vienas vaikas, išėjęs iš šio spektaklio, pasakys – aš noriu tapti mokslininku.

Spektaklį „Kosmosas+“ autoriai sako skiriantys jaunimui nuo 9 metų ir visiems įgimto smalsumo nepraradusiems suaugusiems. Kosminę kelionę kuria danų režisierė, grupės „Hotel Pro Forma“ įkūrėja Kirsten Dehlholm.

„Hotel Pro Forma“ spektakliai ir pasirodymai demonstruojami teatruose bei muziejuose, miestų aikštėse visame pasaulyje – nuo JAV iki Singapūro. Visi spektakliai kuriami menų sintezės pagrindu – scenoje susilieja vizualiųjų menų, architektūros, muzikos, kino, literatūros, mokslo išraiškos. Režisierė sako, kad spektakliu siekia sudominti jaunimą mokslu. Ji tikisi, jog bent vienas vaikas, išėjęs iš šio spektaklio, pasakys – aš noriu tapti mokslininku.

„Kosmosas+“ reiškia išėjimą į visiškai nepažįstamą visatą, iššūkį per valandą dvidešimt minučių apimti visatoje vykstančius fenomenus. Trumpas laikas ir maža erdvė palyginus su visatos begalybe, turi įtraukti begalybę kitų elementų: muziką, šviesą, vaizdą“, – pasakoja režisierė Kirsten Dehlholm.

Kūrybinėje mokslinio spektaklio komandoje, be režisierės – teorinės fizikos specialistas, visata besidomintis vaizdų dizaineris, vaizdo menininkė, operatorė, šiam spektakliui muziką kuriantys bei gyvai ją atliksiantys elektroninės muzikos didžėjai, net keli dramaturgai, radijo bangomis valdomų mažųjų skraidyklių su įmontuotomis kameromis operatorius.

„Visam tekste daug terminų, skaičių, kvantinė fizika. Reikia suprasti tą mokslinę kalbą, tačiau šiame tekste tie žodžiai yra tam, kad žiūrovai, kaip ir aktoriai, sėdėdami salėje pabandytų susigaudyti ir paieškoti internete, kas yra Raudonoji milžinė, o ypač pasidomėtų kvantine fizika“, – mano aktorius Vytautas Rumšas. 

„Kosmose+“ drauge su nacionalinio dramos teatro aktoriais vaidins ir du moksleiviai.

„Nemaniau, kad prieisiu iki to, kad vaidinsiu teatre, manyčiau, kad jaunimui spektakliai – rimtas dalykas. Iš to galima daug išmokti, tai ir pramoga, ir pamoka“, – sako moksleivis Jurgis Benys.

Spektaklio premjera Nacionaliniame dramos teatre penktadienį.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi