Naujienų srautas

Kultūra2015.09.08 13:45

Seime minint Rasinės diskriminacijos panaikinimo dieną vyks „Gyvoji biblioteka“

BNS 2015.09.08 13:45

Seime penktadienį minint Rasinės diskriminacijos panaikinimo dieną rengiama „Gyvoji biblioteka“.

Seime penktadienį minint Rasinės diskriminacijos panaikinimo dieną rengiama „Gyvoji biblioteka“.

„Gyvoji biblioteka“ – galimybė pokalbiui susitikti su žmonėmis, kurie susiduria su išankstinėmis visuomenės nuostatomis, dažnai susilaukia neigiamo požiūrio, pranešė Seimo Ryšių su visuomene skyrius.

„Gyvosios knygos“ – tai asmenybės, kurios stereotipus griauna savo nuoširdumu ir atvirumu. Dažnai susikalbėjimui, tolerancijai ir geranoriškumui vienas kito atžvilgiu trukdo išankstinės nuostatos ir „kitokio“ baimė. Vienas veiksmingiausių būdų tai įveikti –  nuoširdus ir nuotaikingas pokalbis su „gyvąja knyga“ – su žmogumi, su kuriuo įprastomis aplinkybėmis nėra progos pasikalbėti arba tiesiog neišdrįstame užduoti visų rūpimų klausimų“, – rašoma pranešime.

„Gyvosios bibliotekos“ metodas 1993 metais pradėtas taikyti Danijoje kaip kampanijos prieš smurtą dalis. 2003 metais Europos Taryba metodą įtraukė į Žmogaus teisių ugdymo programą.

Pirmoji „Gyvoji biblioteka“ Lietuvoje įvyko 2007 metų kovo 21 dieną Seime, minint Tarptautinę rasinės diskriminacijos panaikinimo dieną. Pasak organizatorių, per metus surengiama apie 20 „Gyvųjų bibliotekų“.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi