Kultūra

2015.09.08 13:45

Klaipėdos teatre spręsis kartų konfliktas

Marija Gabrienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.09.08 13:45

Klaipėdos dramos teatras šeštadienį kviečia į premjerą Žvejų rūmuose. Spektaklis pagal jaunosios kartos amerikiečių dramaturgės Amy Herzog pjesę „4000 mylių“ skiriamas aktorės Elenos Gaigalaitės jubiliejui.

Klaipėdos dramos teatras šeštadienį kviečia į premjerą Žvejų rūmuose. Spektaklis pagal jaunosios kartos amerikiečių dramaturgės Amy Herzog pjesę „4000 mylių“ skiriamas aktorės Elenos Gaigalaitės jubiliejui.

Po nelaimingo atsitikimo bekeliaujant po šalį dviračiais, jaunasis Leo paguodos ir sielos ramybės ieško pas senelę Verą – karingą 91-erių Jungtinių Amerikos Valstijų komunistę. Du skirtingų kartų žmonės nutolę vienas nuo kito ne tik per keturis tūkstančius kilometrų, juos skiria ir skirtingos pasaulėžiūros. Anūkas dar nepažįsta gyvenimo, o senelė – tokia sena, kad jį jau baigia pamiršti. Gyvendami po vienu stogu, giminaičiai pykstasi, kol galų gale supranta, kad nėra tokie jau skirtingi.

„Atrodo visiškas yra nesusikalbėjimas, nesupratimas žmonių, bet ar šiaip, ar taip, žmogus yra žmogus. Kad kokie skirtumai tarp jų bebūtų ar tai amžiaus ar tai sampratos vis tiek tarp žmonių yra ryšys. Jis vėliau ar anksčiau atsiranda“, – sakė režisierius Povilas Gaidys.

Viena ryškiausių šiuolaikinių Amerikos dramaturgių, 35-erių Amy Herzog, pjesėje „4000 mylių“ supynė literatūrinę išmonę su tikra savo senelės istorija.

Pastaroji nuo jaunystės garsėjusi kairiosiomis pažiūromis, nėra prie židinio ramiai kojines anūkams mezganti senelė. Būdama garbingo amžiaus pjesės herojė nuolat užsiėmusi įvairiose organizacijose, būreliuose. O ir narkotikai, kuriuos vartoja kartu su anūku, nesvetimi. Senelės vaidmenį kurianti Elena Gaigalaitė, sako, nors Lietuvos moterys kiek skiriasi nuo aktyviai gyvenančių užsieniečių, jai šis personažas – gana artimas.

„Žinoma, kad artimas. Ir artimas, ir tuo fiziniu jau pagaliau – ji neprigirdi, ir aš irgi, ir neprimato, ir nuovargis artimas. Bet ir mintys irgi artimos. Aš irgi mėgstu taip dar paišdykauti“, – juokėsi Aktorė Elena Gaigalaitė.

Spektaklis, kurį režisavo Povilas Gaidys, skiriamas aktorės Elenos Gaigalaitės jubiliejui. Scenai Klaipėdos dramos teatro aktorė paaukojo daugiau nei pusšimtį metų ir sukūrė per 120 vaidmenų.