Kultūra

2015.09.08 13:45

„Kaunas Jazz“ festivalį svarstoma dedikuoti Ukrainos laisvės siekiui

BNS2015.09.08 13:45

Balandžio pabaigoje 24 kartą vyksiantį džiazo festivalį „Kaunas Jazz“ svarstoma dedikuoti Ukrainai ir jos laisvės siekiui – apie tai trečiadienį vyksiančioje spaudos konferencijoje kalbėjo organizatoriai.

Balandžio pabaigoje 24 kartą vyksiantį džiazo festivalį „Kaunas Jazz“ svarstoma dedikuoti Ukrainai ir jos laisvės siekiui – apie tai trečiadienį vyksiančioje spaudos konferencijoje kalbėjo organizatoriai.

„Labai įvairūs įvykiai Ukrainoje, kuriuos stebime kiekvieną dieną ir sprendžiame, galbūt festivalį dedikuosime Ukrainos laisvės siekiui. Organizatoriai tokį matymą turi, juo labiau kad turėsime festivalyje jaunimo ansamblį iš Ukrainos. [...] Kiekvienais metais mes festivalį kažkam skiriame: pernai skyrėme UNESCO, esame skyrę įstojimui į ES, į NATO. O šiemet tokį planą turime ir ta kryptimi mąstome ir manau, kad nutarsime“, – kalbėjo festivalio sumanytojas Jonas Jučas.

Jauni ukrainiečiai muzikantai pasirodys naujame festivalio projekte – džiazo gatvėje: keturios scenos, kuriose pasirodys džiazo kolektyvai, išsidėstys nuo Miesto sodo iki Rotušės aikštės. Ukrainos muzikantai, organizatorių teigimu, labai norėjo pasirodyti Lietuvoje ir to labai laukia.

Šiemet į „Kaunas Jazz“ pavyko prisikviesti geriausią pasaulyje džiazo vokalistę Cassandrą Wilson – kelių „Grammy“ statulėlių laureatę.

„Turbūt labiausiai laukiamas pasirodymas. Išties jai lygių kol kas nėra, nes ji nuo antrosios vietos atsiplėšusi tikrai labai daug. Šią atlikėją prisikviesti yra labai sunku, nes ji labai nemėgsta skraidyti, bet šiemet pavyko mums ją prisikviesti“, – kalbėjo renginio meno vadovė Indrė Jučaitė.

Tradiciškai renginyje pasirodys grupė „Saulės kliošas“, vyks džiazo madoms skirtas renginys.

Kaunas Jazz 2014 festivalyje, kuris vyks balandžio 24–27 dienomis Kaune ir Vilniuje dalyvaus atlikėjai iš Lietuvos, Lenkijos, Izraelio, JAV, Norvegijos, Latvijos, Prancūzijos, Estijos, Vokietijos, Ukrainos, Austrijos.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.