Kultūra

2014.03.18 22:46

Klaipėdiečiai „Altorių šešėly“ pavertė šokiu

Asta Kažukauskienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2014.03.18 22:46

Ketvirtadienį Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro scenoje įvyks išskirtinė premjera – vieno žymiausių lietuvių literatūros klasikų Vinco Mykolaičio-Putino romano „Altorių šešėly“ metamorfozė į šokio kalbą.

Ketvirtadienį Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro scenoje įvyks išskirtinė premjera – vieno žymiausių lietuvių literatūros klasikų Vinco Mykolaičio-Putino romano „Altorių šešėly“ metamorfozė į šokio kalbą.

V. Mykolaitis-Putinas romane „Altorių šešėly“ analizuoja sudėtingas psichologines temas – pašaukimo, gyvenimo kelio paieškų, kunigo meilės moteriai, menininko asmenybės laisvės.

Romane nemažai autobiografinių motyvų – galbūt todėl autorius ilgą laiką priešinosi kūrinio ekranizavimui, inscenizavimui, net vertimui į kitas kalbas. Pirmieji bandymai perkelti romaną į sceną pasirodė tik po 1992-ųjų – pasibaigus autoriaus teisių galiojimo laikui.

Papasakoti kunigo Liudo Vasario dvasinių ieškojimų istoriją šokio kalba ryžtasi pirmą kartą. Spektaklio statytojai pripažįsta, kad atskleisti visus tokio kūrinio niuansus be žodžių – neįmanoma, tačiau viliasi, kad esminius dalykus supras net ir kūrinio neskaitęs žiūrovas.

„Pirma mintis buvo – iššūkis, su kuriuo reikės susitvarkyti. Sunkiausia turbūt buvo tas platus spektras jausmų – nuo meilės iki neapykantos ir labai sunku visa tai parodyti, pergyventi scenoje“, – sako Liucijos vaidmens atlikėja Aušra Krasauskaitė.

Nacionaliniai veikalai Klaipėdos muzikiniame teatre statomi dažnai. Šis, pasak teatro vadovo ir spektaklio režisieriaus Ramūno Kaubrio, ne tik garsus, bet ir aktualus dėl tolerancijos temos.

„Ir dabar visgi turime kalbėti, kad kiekvienas žmogus, koks jis bebūtų, kokio tikėjimo ar kokių pažiūrų ar vienokių ar kitokių pareigų, jis yra vertas mūsų tolerancijos“, – sako R. Kaubrys.

Spektaklyje bus klasikinio baleto, sportinių, neoklasikinių šokių, tango elementų. Muzika taip pat kontrastinga – nuo Antano Šabaniausko iki Zbigniewo Preisnerio, Grego Haineso, kitų šiuolaikinių kompozitorių kūrinių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt