Naujienų srautas

Kultūra2015.09.08 13:45

Palangoje tapybos pleneras nesulaukė įprastų užsienio svečių

Palangoje šalies menininkus subūrė ketvirtasis tarptautinis tapybos pleneras „Prie parko“. Tačiau šį kartą svečių iš kaimyninių šalių nesulaukta.

Palangoje šalies menininkus subūrė ketvirtasis tarptautinis tapybos pleneras „Prie parko“. Tačiau šį kartą svečių iš kaimyninių šalių nesulaukta.

Plenero kuratorius Marius Danys sako, kad suburti draugėn menininkus sunkoka, mat gyvenančių vien iš tapybos – ne tiek jau ir daug. Vis dėl to plenerą „Prie parko“ ateityje žadama rengti ne du, kaip iki šiol, o keturis kartus per metus. Į pavasarinį plenerą pakviesti menininkai iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Kretingos ir Palangos.

„Visados būdavo svečių iš užsienio. Dabar su ta politika kažkaip žmonės vengia judėti iš šalies į šalį. Anksčiau atvažiuodavo iš Kaliningrado, iš Baltarusijos, iš Latvijos, o dabar visi pasiliko namuose“, – apgailestauja plenero kuratorius M. Danys.

Plenero dalyviai sako, kad tokie susibūrimai gamtoje atgaivina sielą, įkvepia naujų minčių, bet svarbiausia – leidžia susitikti su kolegomis.

„Mes dirbtuvėse dažnai vieni būname ir labai daug laiko praleidžiame su savim, todėl tie plenerai, manau, yra ne tik gerai, bet ir labai gerai“, – galvoja menininkė Dalia Skridilaitė. 

Per beveik dvi savaites truksiantį plenerą menininkai tapo laisva tema, kiekvienas – po penkis – šešis darbus.

„Pagrindinė mano tematika yra gėlės, jos šiek tiek neteko savo lapų, spalvų, todėl, kad oras vis dėl to – ne vasara. Atsirado paukščių, nes jų mažai tapydavau, o dabar atsirado paukščiai kaip kokie pavasario pranašai“, – pasakoja menininkė Vitalija Petraitytė.

„Žiemą, aišku, bus viskas tokiuose mėlynuose kolorituose. Rudenį – geltonuose. Gali kokius du medžius ir visą gyvenimą tapyt. Ir jie bus kitokie. Pieši ne medį, o kažkokius gamtos santykius, kaip kas su kuo dera“, – sako menininkas Arvydas Kašauskas. 

Pavasarinį plenerą „Prie parko“ baigs dalyvių darbų paroda.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi