Kultūra

2014.03.17 14:58

Lenkijoje pristatomas miuziklas apie Joną Paulių II

ELTA 2014.03.17 14:58

Devintųjų popiežiaus Jono Pauliaus II mirties metinių proga balandžio 2 dieną Krokuvoje pristatomas pontifikui dedikuotas miuziklas.

Devintųjų popiežiaus Jono Pauliaus II mirties metinių proga balandžio 2 dieną Krokuvoje pristatomas pontifikui dedikuotas miuziklas.

Menininkų komandos iš Italijos kuriamo miuziklo „Karolis Wojtyla: Tikroji istorija“ siužetas prasideda 1981 metų gegužės 13-ąją, kuomet Šv. Petro aikštėje buvo pasikėsinta į popiežiaus gyvybę. Dviejų valandų trukmės kūrinys daugiausiai pasakoja apie Karolo Wojtylos gyvenimą ir iškilimą Lenkijoje, praneša thenews.pl.

„Tai yra istorija apie jaunąjį Karolį, jo jausmus, karą, motiną Emiliją, tėvą kareivį ir brolį Edmundą, su kuriuo turėjo išsiskirti, kai jis tapo daktaru. Tai yra apie viską, kas formavo K. Wojtylą iki to laiko, kai jis surado savo gyvenimo kelią“, – pasakoja miuziklo režisierius Duccio Forzano.

Joną Paulių II spektaklyje vaidins trys aktoriai iš Italijos, kiekvienas jų atvaizduos skirtingą jo gyvenimo etapą. Muziką spektakliui sukūrė atlikėja iš Izraelio Noa.

„Karolis Wojtyla. Tikroji istorija“ bus rodomas Krokuvos Juliuszo Slowackio teatre, vėliau miuziklas bus pristatomas Lenkijos sostinėje Varšuvoje.

Karolis Wojtyla Krokuvoje praleido karo metus, iki 1978 metų, kai tapo popiežiumi, buvo šio miesto arkivyskupas. Šių metų balandžio mėnesį Vatikanas popiežių Joną Paulių II paskelbs šventuoju.