Kultūra

2014.03.14 00:14

Valdovų rūmuose – barokinė opera

Penktadienį Valdovų rūmuose pirmąkart skambės Georgo Frydricho Handelio opera „Prisikėlimas“, tai taip pat pirmasis naujai įsisteigusio Baroko teatro projektas.

Penktadienį Valdovų rūmuose pirmąkart skambės Georgo Frydricho Handelio opera „Prisikėlimas“, tai taip pat pirmasis naujai įsisteigusio Baroko teatro projektas.  

G. F. Hendelio oratorija „Prisikėlimas“ pirmą kartą atlikta 1708 metais Šv. Velykų sekmadienį Romoje. Dviejų dalių oratorija nukelia į antrąją naktį po Jėzaus Kristaus nukryžiavimo, jos tekstinėje ir muzikinėje dramaturgijoje susipina spalvingi personažai – dangaus, pragaro ir žemės gyventojai, kurie pasakoja ne tik biblinę istoriją, bet prabyla ir apie esminius žmonijos būties klausimus. Šį kūrinį pirmąkart Lietuvoje atliks neseniai susikūręs Baroko operos teatras. Tai pirmasis jų projektas.

„Gvildenau mintį apie kažką stambesnio, kalbant apie baroką, Lietuvoje vyksta gana daug renginių, mes norėjom tą apjungti į didelį darinį, įsisteigė baroko operos teatras ir labai ilgai galvojom, ką kviestis, kruopščiai rinkomės žmones, rezultatas labai džiugina.

Viskas absoliučiai, su kuo susiduriame, atsiremiame į finansus, mano yra tobula vizija, turėti repertuarą, rodyti nuolatos, vienkartiniais pasirodymais nenorėtųsi mėtytis, nes tai pinigų metimas į balą ir kryželio pasižymėjimas, teatras turi turėti repertuarą“, – Baroko operos teatro meno vadovas Viktoras Gerasimovas.

Oratorijoje Marijos Kleopietės partiją atlieka solistė Nora Petročenko, ji teigia – kad baroko muzika jai artimiausia.

„Be jokių išlygų, visada sugrįždama prie baroko suprantu, kad man artimiausia, visa dūšia džiaugiuosi atlikdama.

„Man neteko su juo susidurti, tik sužinojusi, pradėjau domėtis, pasirodo, neseniai įrašai padaryti ir vakarų Europos šalyse, pakankamai naujai atrasta. Muzika netikėto skambesio, jei mes pripratę prie masyvių chorinių numerių, čia solinės partijos, operinė vystymo maniera, viskas italų kalba“, – sakė mecosopranas Nora Petročenko.

Oratorijoje taip solines partijas atliks Viktorija Miškūnaitė, Viktoras Gerasimovas, Tadas Girininkas, Mindaugas Zimkus. Oratorijos muzikos vadovas ir dirigentas Mantas Jauniškis. Gros specialiai Baroko operos teatrui suburtas orkestras. Klavesinu gros svečias iš Vokietijos Aleksandras Puliajevas. Jo teigimu,  Lietuvoje baroko muzika labai paklausi, taip pat jis gyrė solistus.

„Su orkestru dar galima būtų nemažai dirbti, nes jie tokią muziką groja tik atskirais atvejais, iš jų negalima daug reikalauti, jie groja šiuolaikiniais instrumentais, o dainininkai, jų instrumentas visada su jais, jie labai geri, jau patyrę, solistai aukščiausio lygio“, – sakė klavesinininkas Aleksandras Pliajevas.