Naujienų srautas

Kultūra2015.09.08 13:45

Laurus už knygas vaikams pelnė nežinomi rašytojai

BNS 2015.09.08 13:45

Pirmąjį Nacionalinį vaikų literatūros konkursą laimėjo ne garsūs rašytojai, o beveik nežinomi kūrėjai.

Pirmąjį Nacionalinį vaikų literatūros konkursą laimėjo ne garsūs rašytojai, o beveik nežinomi kūrėjai.

Konkurso vertinimo komisijos pirmininkas Kęstutis Urba ketvirtadienį Seime per spaudos konferenciją pranešė, kad pirmoji vieta skirta mokytojai iš Kauno Ramintai Baltrušytei už kūrinį „Kalvėnų miesto paslaptis“. Antroji premija atiteko aktorės Birutės Mar kūriniui „Gėlininkė“, trečią vietą pasidalijo Ieva Juknytė ir Salomėja Pečiulytė su kūriniu „Noriu šuniuko“ bei Lina Mumgaudytė, parašiusi knygą „Pono Čao diena“.

Premiją už debiutą nutarta skirti dailininkei, keramikos mokytojai Ramunei Savickytei už kūrinį „Adelės dienoraštis“.

Taip pat bus apdovanota geriausiai iliustruota knyga. Šioje nominacijoje nugalėtoja paskelbta Inga Dagilė, sukūrusi paveikslėlių knygą su eiliuotu pasakojimu „Svajonių kalnas“.

Pasak K.Urbos, iš viso konkursui buvo pateikta apie pusantro šimto kūrinių, juos pristatė per šimtas autorių.

Konkursą rengusio fondo „Švieskime vaikus“ vienas iš steigėjų verslininkas Ramūnas Karbauskis teigė, kad laureatai bus apdovanoti šeštadienį Šiaulių rajone, Naisiuose.

Pirmosios vietos nugalėtoja gaus 10 tūkst. litų premiją, antrosios – 5 tūkst., trečiosios – po 2 tūkst. litų. Už debiutą ir geriausias iliustracijas numatytos po 3 tūkst. litų premijos.

Visi konkurso laureatų kūriniai bus išleisti atskiromis knygomis 10 tūkst. egzempliorių tiražu ir išplatintos vaikų bibliotekoms.

„Kultūra ir švietimas prasideda nuo pirmosios knygos. Mano pirmoji knyga buvo senelio parašyta knyga – elementoriaus „Saulutė“. Pats senelis mane mokė skaityti iš savo knygos. Knyga tapo mano draugas nuo vaikystės“, – per spaudos konferenciją sakė vienas iš fondo steigėjų, žinomas muzikos kūrėjas ir atlikėjas Andrius Mamontovas.

Jo teigimu, šiuolaikinai vaikai turi labai daug pagundų – kompiuteriai, žaidimai, televizija, kino teatrai, mobilieji telefonai ir pan., todėl labai svarbu, kad prieš atrandant minėtas pramogas, į rankas patektų knyga.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi