Kultūra

2015.09.08 13:45

Lietuvos rašytojai ragina kolegas visame pasaulyje spausti politikus dėl Rusijos

BNS2015.09.08 13:45

Lietuvos rašytojų sąjunga (LRS) ragina kolegas kitose šalyje spausti politikus, kad karinis konfliktas tarp Rusijos ir Ukrainos neįsipliekstų, o Maskva pradėtų derybas su Kijevu.

Lietuvos rašytojų sąjunga (LRS) ragina kolegas kitose šalyje spausti politikus, kad karinis konfliktas tarp Rusijos ir Ukrainos neįsipliekstų, o Maskva pradėtų derybas su Kijevu.

Kreipimesi į Ukrainos, Rusijos ir viso pasaulio rašytojus LRS teigia, jog „negalima leisti, kad šiurkščiai paminant tarptautinę teisę ir galiojančius tarpvalstybinius susitarimus būtų grasinama suverenios valstybės nepriklausomybei ir pažeidžiamas jos vientisumas“.

„Kreipiamės į visos Europos ir Pasaulio rašytojus, prašydami paveikti savo šalių politikus, kad jie darytų viską, kas įmanoma, kad karinis konfliktas tarp Rusijos ir Ukrainos neįsipliekstų, kad atsakingi Rusijos pareigūnai sutiktų sėsti prie derybų stalo su Ukraina.

Mes įsitikinę, kad rašytojai privalo netylėti globalios grėsmės akivaizdoje“, – sakoma kreipimesi.

Jame dėstomas susirūpinimas ne tik dėl „okupacinių Rusijos Federacijos veiksmų Ukrainoje“, bet ir dėl iš Rusijos jaučiamos „dezinformacijos lavinos“.

„Mes nuogąstaujame, kad dezinformacija ir tikslingas smurto kurstymas nesunkiai gali peraugti į ginkluotus konfliktus, žudynes. Karas Ukrainoje būtų katastrofa ne tik rusams ir ukrainiečiams, ne tik Rytų Europos regionui, bet ir visai žmonijai“, – teigia rašytojai.

LRS, be kita ko, reiškia solidarumą su Ukrainos rašytojais, kurių nemaža dalis, kaip teigiama, aktyviai dalyvavo Maidano revoliucijoje nuverčiant korumpuotą režimą, ir tais Rusijos intelektualais, kurie „pasmerkė karo propagandą“. Kartu išsakomas apgailestavimas dėl dalies Rusijos intelektualų, ypač rašytojų, kurie „visą tiesą apie Ukrainos suverenumo dramą pakeičia jos dalimi ar net sąmoningu melu“.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.