Kultūra

2014.03.05 00:05

„Šokis „Delhi“ gvildenama pasaulio susiskaldymo problema

Jūratė Anilionytė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2014.03.05 00:05

Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) teatras pristato premjerą pagal rusų dramaturgo ir režisieriaus Ivano Vyrypajevo pjesę „Šokis „Delhi“. Spektaklyje su garsiais aktoriais vaidinantys studentai sako gavę neįkainojamų pamokų.

Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) teatras pristato premjerą pagal rusų dramaturgo ir režisieriaus Ivano Vyrypajevo pjesę „Šokis „Delhi“. Spektaklyje su garsiais aktoriais vaidinantys studentai sako gavę neįkainojamų pamokų.

Kritikų šiuolaikinio meno flagmanu vadinamas Rusijos dramaturgas, teatro ir kino režisierius I. Vyrypajevas teigia pjesėje norįs pasakyti, kad, siekiant išgyventi šiuolaikiniame pasaulyje, būtina suvokti, jog tu ir pasaulis – viena visuma. Prieš dvejus metus režisierius savo filmą „Šokis „Delhi“ pristatė Tarptautiniame Romos kino festivalyje.

VDU spektaklį kuriantis režisierius Agnius Jankevičius sako, kad pjesė pasakoja apie mirtį, meilę ir meną, o didžiausia visuomenės problema jis vadina susiskaldymą. 

„Ir viskas yra daroma ir masinės žiniasklaidos, kad tik būtų daugiau susiskaldymo, segmentų, išsismulkinimo, nuvažiavimo nuo kažkokių esminių, pagrindinių dalykų. Pagrindinis dalykas iš tiesų yra meilė, atjauta ir supratimas“, – įsitikinęs A. Jankevičius.

Pjesę sudarančios septynios novelės kalba apie nuostabų šokį sukūrusią garsią šokėją, ją supančius žmones, vidinės ramybės paieškas.

„Reikia gyventi savo gyvenimą, nebijoti daryti kažkokių radikalių sprendimų, tiesiog klausyti savo širdies, klausyti savo širdies ir gyventi“, – teigia aktorė Agnė Ramanauskaitė.

Spektaklyje muziką gyvai atlieka VDU vaidybos studentai. Su aktorėmis  Jūrate Onaityte, Goda Piktyte, Gabriele Aničaite vaidina ir dvi universiteto antrakursės.  

„J. Onaitytei po vienos repeticijos esu sakiusi, kad man yra didelė garbė su ja dirbti, stebėti, kokius pasiruošimo būdus ji yra išsiugdžiusi“, –  tvirtina studentė Ieva Savickaitė.

Šią savaitę pristatoma spektaklio „Šokis „Delhi“ premjera – ketvirta 2012-aisiais įkurtame VDU teatre. Šis spektaklis – VDU atkūrimo 25-mečiui skirtų renginių ciklo dalis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.