Kultūra

2015.09.08 13:45

Karaliaus Mindaugo paminklui Latvijoje trūksta pinigų

Zinaida Paškevičienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.09.08 13:45

Paminklui, skirtam karaliui Mindaugui ir karalienei Mortai, kaip manoma, jo žūties vietoje Latvijoje, trūksta lėšų. Paminklo iniciatoriai Bistrampolio dvare Panevėžio rajone surengė labdaros vakarą.

Paminklui, skirtam karaliui Mindaugui ir karalienei Mortai, kaip manoma, jo žūties vietoje Latvijoje, trūksta lėšų. Paminklo iniciatoriai Bistrampolio dvare Panevėžio rajone surengė labdaros vakarą.

Pasak Lietuvos ambasadoriaus Latvijoje, prieš trejus metus pradėjus kalbėti, kad netoli Agluonas Latvijoje galėjo žūti karalius Mindaugas ne visi tuo tikėjo. Dabar apie šią istoriją jau daug rašoma Latvijos žiniasklaidoje.

Lietuvoje karalius Mindaugas mums yra kažkas ypatinga, o Latvijoje tas ryšys tarp karaliaus Mindaugo ir Latvijos karalienės Mortos, graži istorinė legenda, karaliaus ir karalienės šeimos legenda, pradeda gyventi savo gyvenimą“, – sakė Lietuvos ambasadorius Latvijoje Ričardas Degutis.

Skulptoriaus Vidmanto Gylikio sukurto paminklo, vaizduojančio karalių Mindaugą, karalienės Mortos ir jų sūnus gipso modelis – išlietas. Paminklui pastatyti trūksta per 100 tūkst. litų.

„Prasidėjo paminklo liejimas iš bronzos, esame atlieję vaikelį, karaliaus Mindaugo ir karalienės Mortos sūnų, Ruikį, ir trūksta dviejų figūrų atliejimui, kas sunaudoja pačias didžiausias lėšas visame projekte“, – pasakojo Kupiškio klebonas, paminklo statybos organizacinės grupės narys Rimantas Gudelis.

Labdaros vakare surengtas meno kūrinių aukcionas, koncertavo grupė iš Jūrmalos ir Murmansko lietuvių bendruomenės ansamblis „Lietuva“.

„Kad mes auklėtume savo vaikus ir anūkėlius tuo pavyzdžiu, kad mes irgi neatsiliekame nuo Lietuvos, kad ir toli gyvename už tolimosios šiaurės, bet širdys mūsų ir mintys Lietuvoje“, – sakė Murmansko lietuvių bendruomenės pirmininkas Antanas Meška.

Labdaros vakare surinkta apie 20 tūkst. litų. Kada: vasarą, ar rudenį Agluonas bažnyčios šventoriuje bus pastatytas paminklas – kol kas neaišku.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.