Naujienų srautas

Kultūra2015.09.08 13:45

Šv. Kotrynos bažnyčioje pristatyti du šiuolaikiniai Vokietijos kompozitoriai

Lietuvos ansamblių tinklas rengia muzikinius kompozitorių portretų vakarus. Šį kartą Vilniuje pristatyti du šiuolaikiniai Vokietijos kompozitoriai.

Lietuvos ansamblių tinklas rengia muzikinius kompozitorių portretų vakarus. Šį kartą Vilniuje pristatyti du šiuolaikiniai Vokietijos kompozitoriai.

Vokiečių kompozitoriai Wolfgangas Rihmas ir Matthiasas Pintscheris priklauso skirtingoms kartoms. Vyresnysis, W. Rihmas, maištavo prieš 8 dešimtmetyje Vokietijoje populiarią avangardinę muziką. Šventojo Kristoforo orkestras atliko ne tik W. Rihmo, bet ir Franzo Schuberto penktąją simfoniją. Taip bandyta atskleisti F. Schuberto įtaką W. Rihmo kūrybai, parodyti kaip šiuolaikinis kompozitorius jungia klasikinės muzikos istoriją su dabartimi.

„Ir Rihmas, ir Pintscheris abu yra postmodernistai, bet aišku ir jų idėjos, ir patirtys yra labai skirtingos“, – sakė, kompozitorius, dirigentas Vykintas Baltakas.

Vokiečių kompozitorių kūrinius į Lietuvą atvežęs ir dirigavęs kompozitorius Vykintas Baltakas yra pats kompozicijos mokęsis pas vieną iš jų – Wolfgangą Rihmą.

Antroje koncerto dalyje skambėjo Matthiaso Pintscherio kūrinys „Naktinė kaligrafija“. Kompozitorius šiuo metu dirba Paryžiuje, Niujorke, kūrinius jam užsako žymiausi pasaulio kolektyvai. V. Baltakas sako, kad jam artima Pintscherio muzikos filosofija – muzikoje jis nebrėžia griežtų ribų tarp kūrėjo ir atlikėjo.

„Ir tai yra dvi medalio pusės. Pasakyti, kas man svarbiau, aš rašydamas jaučiu, kad aš ją truputį interpretuoju, o interpretuodamas jaučiu, kad aš truputį kuriu“, – kalbėjo V. Baltakas.

M. Pintscherio muzikinį portretą pristatė klarnetininkas Andrius Žiūra, akordeonininkas Raimondas Sviackevičius ir fortepijoninis trio „Kaskados“.

Kompozitorių muzikinius portretus šventosios Kotrynos bažnyčioje, Vilniuje, pristatė Lietuvos ansamblių tinklas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi