Kultūra

2015.09.08 13:45

„Šokį „Delhi“ kūrė ir profesionalai, ir studentai

LRT.lt2015.09.08 13:45

Vytauto Didžiojo universiteto teatre kovo 4, 5 ir 7 dienomis įvyks premjera – režisieriaus Agniaus Jankevičiaus spektaklis „Šokis „Delhi“, pastatytas pagal rusų dramaturgo, kino ir teatro režisieriaus Ivano Vyrypajevo pjesę.

Vytauto Didžiojo universiteto teatre kovo 4, 5 ir 7 dienomis įvyks premjera – režisieriaus Agniaus Jankevičiaus spektaklis „Šokis „Delhi“, pastatytas pagal rusų dramaturgo, kino ir teatro režisieriaus Ivano Vyrypajevo pjesę.

„Šokis „Delhi“ – tai septynios novelės apie garsią šokėją ir ją supančius žmones, kurie ieško vidinės ramybės. „Bandžiau atsakyti, kas jungia mus dabar, kai viskas byra į smulkias dalis. Kas jungia vakarykštę dieną su šiandiena, mano tragedijas, mano laimę? Tik viena – aš. Norint išgyventi šiuolaikiniame pasaulyje būtina suvokti, jog tu ir pasaulis – viena visuma. Tu ir esi tas pasaulis, o ne tik jame gyveni. Man atrodo, kad kai tik tai suprasime, iškart atsiversime vienas kitam ir sau. Tragedijos, žinoma, neišnyks, bet žmonija į jas žiūrės kitaip“, – pjesę įkvėpusias idėjas pristatė I. Vyrypajevas, vadinamas vienu originaliausių naujojo rusų teatro atstovų.

VDU teatre pjesę scenai adaptavo režisierius Agnius Jankevičius. Pagrindinius vaidmenis naujajame spektaklyje atlieka aktoriai Gabrielė Aničaitė, Aleksandras Kleinas, Jūratė Onaitytė, Goda Piktytė, Agnė Ramanauskaitė. Vieną iš vaidmenų pakaitomis atlieka vaidybos studentės Ieva Savickaitė ir Indrė Vėlyvytė.

A. Jankevičius sako, kad jį patraukė išskirtinis pjesės autoriaus rašymo stilius – labai vakarietiškas, tačiau kartu išlaikantis daug rusiškos aistros. „I. Vyrypajevas labai gerai konstruoja pjeses: paima jam aktualią temą, dėl kurios širdį skauda – daugialypius dalykus – ir ją struktūrizuoja siužete. Šioje pjesėje susipina menas, mirtis, meilė – tiek scenoje, tiek anapus jos. Tai istorija apie šokį, kuris palietė žmonių gyvenimus, ir kritika kritikams, kurie su knygutėmis bando išanalizuoti jausmą“, – pasakojo A. Jankevičius.

Spektaklis „Šokis „Delhi“ yra teatro profesionalų ir vaidybos studentų bendro darbo rezultatas. Kartu su profesionaliu režisieriumi ir aktoriais čia dirba Vytauto Didžiojo universitete vaidybą studijuojantis jaunimas: ne tik vaidina, bet ir dalyvauja kuriant muziką, scenos šviesas. Kai kurie jų scenoje debiutavo A. Jankevičiaus spektaklyje „Gelbėkime meilę“ 2012-aisiais, keletas šiuo metu repetuoja jiems universitete dėstančio režisieriaus, B. Dauguviečio auskaro laureato Artūro Areimos naujame spektaklyje Kauno nacionaliniame dramos teatre, dar kiti groja ir dainuoja grupėje „Upių vėželis“.

„Čia yra ta gyva laboratorija, kurioje gimsta spektaklis – kaip ir teatre. Studentams dirbti su aktoriais, repetuoti pas gerą režisierių yra labai didelė prabanga, nes dažniausiai būsimieji aktoriai ketverius metus studijuoja kažkuria prasme atskirti nuo teatro – jie vaidina, režisuoja vieni su kitais ir su dėstytojais, o apie spektaklio kūrimo procesą praktiškai sužino tik atėję į teatrą.

„Šokis „Delhi“ yra jau ketvirtasis Vytauto Didžiojo universiteto teatro spektaklis. Trečius metus gyvuojantis teatras jau yra parengęs spektaklius „Atsitiktinis žmogus“, „Trys gyvenimo versijos“, „Intymumas“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.