Kultūra

2015.09.08 13:45

Vilniuje bus pristatyta tėvo ir sūnaus paroda „La ma yu ru“

LRT.lt 2015.09.08 13:45

Šių metų kovo 6 d. „Meno parko“ galerijoje bus surengta menininkų Jono ir Igno Maldžiūnų paroda „La ma yu ru“, kurios kūrybinė emocija gimė mažame budistų miestelyje Himalajų viršukalnėje.

Šių metų kovo 6 d. „Meno parko“ galerijoje bus surengta menininkų Jono ir Igno Maldžiūnų paroda „La ma yu ru“, kurios kūrybinė emocija gimė mažame budistų miestelyje Himalajų viršukalnėje.

Tai antrą kartą rengiama tapytojo Jono ir fotomenininko Igno Maldžiūnų paroda. Praėjus 25-iems metams po pirmosios grafikos parodos, kūrybai pasirinkę jau kitas technikas, tėvas ir sūnus vėl kartu. Šį kartą dueto inspiracija tapo Lamayuru – vieta erdvėje, laike, santykiuose ir vienatvėje. Tai tarsi tikslas, į kurį žmogus eina jo nesitikėdamas, nenumatydamas. Mažas budistų miestelis Himalajų viršukalnėse Maldžiūnams tapo būtent tuo tikslu, suteikusiu kūrybinę satisfakciją – tą netikėtą stebuklą, iš kurio gimė ši paroda.

J. Maldžiūnas šįkart eksponuoja du tarpusavyje susijusius mišrios technikos ciklus: 2002 metais sukurtą „Atsisveikinimą su Nemunu“, kuomet jis pradeda tapyti ne tik akrilu, tušu, bet ir ugnimi, daugiasluoksniais popieriaus klojiniais, plėšydamas ir klijuodamas paveikslus J. Maldžiūnas išgauna erdvinį efektą. Naudodamas tą pačią techniką, inspiruotas mėnesius trukusios tėvo ir sūnaus kelionės po tolimuosius rytus,  2013–2014 metais savo tapybos pagrindu pasirenka sūnaus I. Maldžiūno fotografijas. Tai – antras J. Maldžiūno darbų ciklas, kuris yra betarpiškai susijęs su I. Maldžiūno eksponuojama fotografija, rašoma pranešime spaudai.

Kaip visad gaivi ir gili I. Maldžiūno darbų serija, sukurta 2012 metais Lamayuru apylinkėse, pralaukė savo eilės ir įgavo naują prasmę. Dvi kūrybinės sielos susiliejo į vieno mažo stebuklo inspiruotą reiškinį –   „Meno parko“ galerijoje atidaromą parodą.