Kultūra

2015.09.08 13:45

Improvizuoti kviečia „Džiazuojanti klasika“

LRT.lt2015.09.08 13:45

Kovo viduryje Klaipėdos koncertų salėje seserys Rūta ir Saulė Rinkevičiūtės kartu su smuikininku Tadu Dešuku ir akordeonininku Nerijumi Bakula pristatys programą „Džiazuojanti klasika“, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Kovo viduryje Klaipėdos koncertų salėje seserys Rūta ir Saulė Rinkevičiūtės kartu su smuikininku Tadu Dešuku ir akordeonininku Nerijumi Bakula pristatys programą „Džiazuojanti klasika“, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Šaunus talentingų atlikėjų ansamblis klausytojus kviečia praleisti vakarą džiazuojančios klasikos ritmu ir pasisemti įkvėpimo naujoms improvizacijoms kasdienybėje. Maestro Gintaro Rinkevičiaus dukterys pianistė Rūta ir smuikininkė Saulė Rinkevičiūtės studijas baigė Maskvos P. Čaikovskio konservatorijoje. Grįžusios į Lietuvą muzikės tęsia aktyvią koncertinę veiklą.

Įkvėptos smuikininko, dirigento lordo Yehudi Menuhino ir džiazo žvaigždės Stephane'o Grappelli meistriškumo bei džiazo pianisto, kompozitoriaus Oscaro Petersono kūrybinių idėjų Rinkevičiūtės kartu su kolegomis – džiazo smuikininku Tadu Dešuku, improvizacijų meistru, akordeonininku Nerijumi Bakula,  džiazo kontrabosininku Vyčiu Nivinsku ir perkusininku Vyčiu Vainilaičiu – parengė naują intriguojančią programą.

Seserys Rinkevičiūtės kartu muzikuoja beveik dešimtį metų. Nuoširdumu ir šiluma dvelkiantys jų soliniai ir kameriniai koncertai sulaukia pasisekimo ir gausaus klausytojų būrio ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Tadas Dešukas yra džiazo, elektroninės, populiariosios ir klasikinės muzikos atlikėjais, Lietuvos džiazo festivalių dalyvis, jis buvo pripažintas geriausiu „Vilnius Jazz Young Power“ konkurso instrumentininku.

Tarptautinių ir respublikinių konkursų laureatas, akordeonininkas Nerijus Bakula atlieka įvairios stilistikos: pop, jazz, tango, world muziką su žinomais atlikėjais bei ansambliais, grojo su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru. N. Bakula aktyviai koncertuoja tiek Lietuvoje, tiek užsienio šalyse, dalyvauja džiazo festivaliuose.

Kontrabosininkas Vytis Nivinskas yra vienas ryškiausių šių dienų džiazo muzikos atstovų. Jo muzikavimas išsiskiria meistriškumu, garso sodrumu ir ekspresyvumu, todėl atlikėjas yra dažnai kviečiamas muzikuoti įvairiuose ansambliuose.

Vytis Vainilaitis – žinomas Lietuvos būgnininkas, at  liekantis rock, pop ir jazz muziką. Jis groja su grupėmis „Skamp“, „My Favourite Gun“, taip pat dalyvauja kituose džiazo projektuose.

„Džiazuojančios klasika“ programoje netikėtai ir efektingai suskambės klasikinio ir džiazinio smuikų duetas, fortepijono ir akordeono improvizacijos, populiarūs džiazo hitai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.