Kultūra

2014.02.25 23:29

Menininkų plenero darbuose – ir Ukrainos įvykių įspūdžiai

Marija Gabrienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2014.02.25 23:29

Į plenerą „Medūza pasitinka pavasarį“ Palangoje susibūrusius šalies menininkus kūrybai įkvepia ne tik bundanti pajūrio gamta, bet ir įvykiai Ukrainoje.

Į plenerą „Medūza pasitinka pavasarį“ Palangoje susibūrusius šalies menininkus kūrybai įkvepia ne tik bundanti pajūrio gamta, bet ir įvykiai Ukrainoje.

Menininkų plenerai šaltuoju metų laiku Palangoje – jau įprasta, tačiau šis „Medūza pasitinka pavasarį“ vyksta pirmą kartą.

„Dabar tokie laikai atėjo, visi po vieną, po vieną. Ir visi atvažiuoja, iš dirbtuvių išsiveržia, su gerom nuotaikom atvažiuoja – saulė, jūra už šimto metrų, ir visi labai smagiai tapo“, – kalbėjo plenero vadovas Marius Mindaugas Danys.

„Šiais metais labai nustebino, kad oras prie jūros visiškai nešaltas ir man net pavyko išėjus iš natūros nusitapyti mažą vaizdelį, ir grįžus jį užbaigti. Netgi su dideliu darbu vėl išbėgau į kopas, kad pajausčiau medį, nuotaiką ir visą kitą“, – įspūdžiais dalinosi menininkė Ilona Žvinakienė.

Plenere kiekvienas tapo tai, kas jį sužavėjo iš žiemos sąstingio bundančioje Palangoje. Tačiau bene visų darbuose liejasi šiltos vasariškos spalvos. Darbuose įsirėžė ir įvykiai Ukrainoje.

„Kadangi buvo labai įtempta plenero pradžia, kas liečia Ukrainos atvejį, tai mes tiesiog sugalvojome nutapyti paveikslą skirtą Ukrainai. Nepalaikant nei vienos konkrečios pusės, bet tiesiog dėl taikos idėjos. Ir būtent ta paletė tokia melsvai gelsva“, – papasakojo menininkė Rebeka Bruder.

Per dviejų savaičių plenerą kiekvienas menininkas nutapo po dešimt ir daugiau paveikslų. Kaip darbus perduos Ukrainos tautai kol kas dar svarstoma – galbūt ukrainiečius pasieks pinigai už parduotus menininkų darbus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.