Kultūra

2015.09.08 13:45

Apdovanoti geriausių 2013 m. knygų autoriai

Arnas Mazėtis, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.09.08 13:45

Paskutinę Vilniaus knygų mugės dieną apdovanoti geriausių 2013-ųjų knygų autoriai. Taip pat įteikta 6-oji Jurgos Ivanauskaitės premija.

Paskutinę Vilniaus knygų mugės dieną apdovanoti geriausių 2013-ųjų knygų autoriai. Taip pat įteikta 6-oji Jurgos Ivanauskaitės premija.

Literatūros kritikai ir skaitytojai šiemet geriausius 2013-ųjų knygas rinko iš 15 pasiūlytų kūrinių. Suaugusiųjų kategorijos nugalėtoju tapo Andriaus Tapino fantastinis romanas „Vilko valanda“, geriausia poezijos knyga – Artūro Valionio eilėraščių knyga „Apytiksliai trys“, vaikų knyga – Ingridos Vizbaraitės pasaka „Karžygiuko istorija“.

„Tai – pirma mano knyga ir ji tikrai gerai perkama. Skaitytojai ne tik ją perka, bet ir perskaito, ji jiems patinka ir jie balsavo už knygą rinkimuose. O komisiją ją nominavo, tai viskas susiklosto į pelenės istoriją ir tai parodo, kad mes galime rašyti knygas, „pataikyti“ į auditoriją ir laimėti puikius prizus, net nebūdami profesionalūs rašytojai“, – teigė geriausios 2013-ųjų knygos autorius A. Tapinas.

„Tai, kad profesionalai atrenka knygų penketukus, yra įvertinimas iš literatūros kritikų pusės, iš žmonių, susijusių su literatūra profesionaliai. Atiduodami sudaryti penketukai skaitytojams, o tai – skaitytojų įvertinimas“, – sakė geriausios poezijos knygos autorius A. Valionis.

„Aš nežinau, ko reikia vaikams, bet gal šįkart suveikė tas dalykas, kad aš rašiau taip, kaip galvojau, kad man vaikystėj patikdavo. Literatūros žinovai kartais daug galvoja apie formą: kad ji nebūtų pasenusi, kad turinys būtų kažkoks kitoks negu buvo. O kartais, kaip sakant, mamos kotletas yra geriau nei kažkoks įmantrus patiekalas, kaip dažnai vaikams ir būna“, – sakė geriausios vaikų knygos autorė I. Vizbaraitė.

Knygų mugės baigiamuoju akcentu tapo ir šeštosios rašytojos J. Ivanauskaitės premija – šiemet ji atiteko rašytojai Agnei Žagrakalytei už romaną „Eigulio dukte: byla F117“. Tai – giminės saga, net kelių kartų istorija, paremta tikrais faktais ir įvykiais. Ši knyga jau įvertinta ir patriotų premija.

„Sveika, Ukraina!“ – į tokiu šūkiu pavadintą renginį sekmadienį kviesti visi, neabejingi Ukrainos įvykiams. Per renginį pristatyta literatūrinė Ukraina – buvo skaitoma poezija, prozos vertimai, Ukrainos klasikų ir šiuolaikinių rašytojų kūriniai.