Naujienų srautas

Kultūra2014.02.19 16:24

Paskelbta J. Ivanauskaitės premijos laureatė

LRT.lt 2014.02.19 16:24

Šeštoji Jurgos Ivanauskaitės premija skirta 35 metų rašytojai Agnei Žagrakalytei už romaną „Eigulio duktė: byla F 117“.

Šeštoji Jurgos Ivanauskaitės premija skirta 35 metų rašytojai Agnei Žagrakalytei už romaną „Eigulio duktė: byla F 117“.

Laureatę išrinko komisija, kurios pirmininkas – rašytojas, kultūros tyrinėtojas Vytautas Rubavičius, teigiama leidyklos „Tyto Alba“ pranešime spaudai.

A. Žagrakalytė yra išleidusi du eilėraščių rinkinius – „Išteku“ (2003) ir „Visa tiesa apie Alisą Meler“ (2008).

2013-ųjų pabaigoje leidyklos „Tyto alba“ išleista knyga „Eigulio duktė: byla F 117“ – pirmas jos prozos kūrinys. Tai spalvinga giminės saga, net kelių kartų istorija, paremta tikrais faktais ir įvykiais. Autorė ne vienus metus rinko medžiagą M. Mažvydo bibliotekos Rankraščių skyriaus archyve ir KGB archyve, tad pasakojimas derinamas su dokumentų, laiškų ir dienoraščių ištraukomis, citatomis iš leidinių.

Jurgos Ivanauskaitės premiją 2008 metais įsteigė J. Ivanauskaitės kūrybos paveldo centras ir leidykla „Tyto alba“. Literatūros premija už lietuvių literatūros kūrinį, atitinkantį formuluotę „Už laisvą, atvirą ir drąsią kūrybinę raišką“, išleistą per dvejus praėjusius kalendorinius metus, skiriama autoriui, ne vyresniam kaip 45 metų amžiaus. Būtent tokio amžiaus mirė J. Ivanauskaitė.

Iki šiol J. Ivanauskaitės premija yra apdovanotos Kristina Sabaliauskaitė, Renata Šerelytė, Rimvydas Stankevičius, Laura Sintija Černiauskaitė ir Gintaras Bleizgys.

Premija bus teikiama Vilniaus knygų mugėje vasario 23 d.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi