Kultūra

2014.02.17 11:43

Parodoje Vilniuje – nepagražinto erotizmo pasaulis

LRT.lt2014.02.17 11:43

Pirmadienį galerijoje „Akademija“ atidaroma Vinco Kisarausko paroda „Prieblandos valandos“.

Pirmadienį galerijoje „Akademija“ atidaroma Vinco Kisarausko paroda „Prieblandos valandos“.

Žiniasklaidai išplatintame pranešime rašoma, kad parodoje eksponuojami paveikslai beveik nerodyti parodose, jų tematika tiesiog kažkada buvo nepatogi, neformatinė, tai „prieblandos valandų“ pasaulis (darbai iš ciklų „Brutalusis“, „Figūros figūrose“, „Išprievartavimas“), kupinas tiek pirminio, nepagražinto erotizmo, brutalių, instinktyvių pojūčių, o kartais ir agresijos.

Apnuogintas kūnas – kartu ir apnuogintos sielos metafora, „atspindys“, ne tik trokštančios, aistros genamos sielos, bet ir palaužtos, aplinkybių ar tai sistemos išprievartautos sielos atspindys, priekaištas pasauliui, kai žmogus balansuoja tarsi ant ribos, skiriančios paradinę, gal ir dirbtinai idealizuotą gyvenimo pusę ir tąją, kuri slepiasi už uždarų durų, pasąmonėje, kai ateina prieblandos valandos, kai naktis yra kupina ne tik goslaus laukimo, bet ir nepamatuojamo sielos, širdies skausmo, kupina gailesčio, kad nesipriešino viską iš anksto apsprendžiančiom aplinkybių duotybėms.

V. Kisarauskas (1934 m. kovo 1 d. Augmėnai, Baisogalos valsčius – 1988 m. spalio 27 d. Niujorkas, palaidotas Vilniuje) – Lietuvos tapytojas, grafikas, scenografas. Vienas ekslibriso kūrėjų judėjimo iniciatorių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.