Naujienų srautas

Kultūra2014.02.14 09:43

Caro laikų cerkvė Kaune parduota verslininkui

BNS 2014.02.14 09:43

Vilkaviškio vyskupija privačiam asmeniui pardavė į kultūros vertybių registrą įtrauktą cerkvę Kaune, rašo „Lietuvos žinios“.

Vilkaviškio vyskupija privačiam asmeniui pardavė į kultūros vertybių registrą įtrauktą cerkvę Kaune, rašo „Lietuvos žinios“.

Registrų centro duomenimis, pirkimo ir pardavimo sutartis, kuria buvo perleisti pastato likučiai, sudaryta 2013 metų gegužės 10 dieną. Dienraščio duomenimis, už maždaug 400 tūkst. litų objektą iš Vilkaviškio vyskupijos įsigijo individualia veikla užsiimantis ir vieną iš internetinių parduotuvių valdantis kaunietis Rytis Klimas.

Nei jis, nei Vilkaviškio vyskupas Rimantas Norvilas nenorėjo kalbėti apie sandorį.

Aleksoto klebonas Valius Zubavičius teigė, kad cerkvė buvo labai apleista, o pinigų jai sutvarkyti nepavyko rasti: „Pastatas siaubingai apleistas. Jis maždaug du dešimtmečius buvo be stogo. Jeigu ne aplinkybė, kad cerkvė statyta caro laikais, ji, esant tokioms ilgalaikėms nepalankioms sąlygoms, nebūtų išlikusi.“

Cerkvė yra greta Botanikos sodo, Aukštojoje Fredoje, ji pastatyta 1891 metais Kauno tvirtovės komendantūros iniciatyva artilerijos pulko įgulai. Maldos namai, kuriuose tilpo apie 200 žmonių, tuomet pavadinti Šv. Sergijaus Radonežiečio cerkve. Šį vardą jie išsaugojo iki šiol.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi