Naujienų srautas

Kultūra2014.02.14 17:09

Įteikiamos Nacionalinės kultūros ir meno premijos

BNS 2014.02.14 17:09

Penktadienį Prezidentūroje bus įteiktos Nacionalinės kultūros ir meno premijos.

Penktadienį Prezidentūroje bus įteiktos Nacionalinės kultūros ir meno premijos.

Šiemet šį prestižinį apdovanojimą pelnė aktoriai Donatas Banionis ir Juozas Budraitis, kompozitoriai Giedrius Antanas Kuprevičius ir Faustas Latėnas, rašytojas Vladas Braziūnas bei kino operatorius Jonas Gricius. Pastarasis įvertintas už viso gyvenimo indėlį į kultūrą ir meną – už Lietuvos kino poetikos pagrindų sukūrimą, aukščiausią vizualinę kino kultūrą, už profesinę sąžinę.

D. Banionis įvertintas už Juozo Miltinio teatro legendos tąsą šiuolaikiniame teatre ir kine, J. Budraitis – už kūrybą, apimančią platų kultūros lauką, už novatorišką ir intelektualią aktorystę, atvėrusią langą į Lietuvą.

F. Latėnui premija skirta už Lietuvos teatro skambesį, už muziką, kaip visavertę teatrinio vyksmo dalyvę, G. A. Kuprevičiui – už plačią muzikinės raiškos gamą, nuo miuziklo iki operos ir baleto.

V. Braziūnas apdovanojimą pelnė už poetinius atradimus, gilinantis į lietuvių kalbos lobyną ir baltiškąją pasaulėvoką.

Nuo 1989 metų Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos kasmet teikiamos už reikšmingiausius pastarųjų septynerių metų Lietuvos ir Pasaulio lietuvių bendruomenės menininkų sukurtus kūrinius, viena premija taip pat gali būti skiriama už viso gyvenimo indėlį į kultūrą ir meną.

Kasmet teikiamos ne daugiau kaip šešios Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos, kurių kiekvienos dydis – 104 tūkst. litų.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi