Kultūra

2014.02.11 16:28

E. Pukšta: dalyvauti Berlinalės žiuri – didžiulis įvertinimas

LRT.lt2014.02.11 16:28

Pirmą kartą kaip žiuri narys į 64-ąjį Berlyno tarptautinį filmų festivalį pakviestas  ir „Kino pavasario“ programos sudarytojas Edvinas Pukšta, rašoma pranešime spaudai.

Pirmą kartą kaip žiuri narys į 64-ąjį Berlyno tarptautinį filmų festivalį pakviestas  ir „Kino pavasario“ programos sudarytojas Edvinas Pukšta, rašoma pranešime spaudai.

„Į Berlyno kino festivalį atvykau kaip konfederacijos CICAE narys. Tai – pirmoji asociacija, atstovaujanti kokybišką kiną, vienijanti nepriklausomus kino teatrus, festivalius ir kitus renginius. Mano užduotis –  vertinti Jaunojo kino forumo programos filmus. Labai džiaugiuosi galimybe pabūti kitoje barikadų pusėje. Žinoma, tai mane labai įpareigoja ir įkvepia, nes filmus turėsiu žiūrėti ne vien tik tam, kad atrinkčiau juos kitų metų „Kino pavasariui“, – sako E. Pukšta.

Festivalio „Kino pavasaris“ organizatorių teigimu, tai, kad Edvinas Pukšta buvo pakviestas dalyvauti vienoje iš Berlinalės žiuri – didelis įvertinimas tiek „Kino pavasariui“, tiek Lietuvai. Žiuri nariai festivalyje priimami išskirtinėmis sąlygomis, jiems suteikiamos ypatingos teisės patekti į visus filmus bei dalyvauti iškilmingose tik kviestiniams svečiams skirtose ceremonijose, pasaulinių filmų pristatymuose. Taip pat tai puiki proga pamatyti vieno iš didžiausių festivalių užkulisius, o įgytą patirtį panaudoti „Kino pavasaryje“.

Pasak dešimtą kartą į festivalį vykstančio E. Pukštos,  viso festivalio metu jo laukia įtempta dienotvarkė: „Turėsiu didelių įsipareigojimų, nors manęs tikrai negąsdina laukiantis tempas – teks per dieną peržiūrėti po septynis filmus, o vėliau bus labai malonu apie juos padiskutuoti su kitais festivalio dalyviais. Neslėpsiu, patekimą į Berlyno festivalio žiuri gretas aš laikau didžiuliu pripažinimu ir įvertinimu.“

Berlyne įvyks europinė gruzinų režisieriaus Levano Koguashvilio filmo „Akli pasimatymai“, kurį „Kino festivalis“ pristato konkursinėje programoje „Nauja Europa – nauji vardai“, premjera.

64-ojo Berlyno kino festivalio metu filmai rodomi Potsdamo aikštėje esančiame teatre, Kultūros namuose, Fridrichštato ir Berlinalės rūmuose. Iš viso bus pristatyta daugiau kaip 400 kūrinių, o dėl pagrindinio festivalio apdovanojimo – „Auksinio lokio“ – programoje varžysis dvi dešimtys filmų. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt