Naujienų srautas

Kultūra2014.02.11 11:14

Vasario 16-ąją bus galima paminėti nostalgiškomis tarpukario dainomis

LRT.lt 2014.02.11 11:14

Vasario 16 d., sekmadienį, 17 val. Šiaulių „Aušros“ muziejaus Chaimo Frenkelio viloje vyks Lietuvos valstybės atkūrimo dienos minėjimas ir nemokamas teatralizuotas koncertas „Pasivaikščiojimas su D. Dolskiu ir A. Šabaniausku“.

Vasario 16 d., sekmadienį, 17 val. Šiaulių „Aušros“ muziejaus Chaimo Frenkelio viloje vyks Lietuvos valstybės atkūrimo dienos minėjimas ir nemokamas teatralizuotas koncertas „Pasivaikščiojimas su D. Dolskiu ir A. Šabaniausku“.

Dalyvauja Liudas Mikalauskas (bosas), Egidijus Bavikinas (tenoras), pučiamųjų sekstetas „Brass Bravo“. Programoje laukia nostalgiškos tarpukario laikotarpio Danieliaus Dolskio ir Antano Šabaniausko dainos, nuotaikingi pasakojimai iš jų gyvenimo.

Pranešime spaudai rašoma, kad renginio programa nukels į tarpukarį, kai formavosi ekonominis, socialinis, kultūrinis nepriklausomybę atkūrusios valstybės gyvenimas. Lankytojai galės susipažinti su viena iš kultūrinio gyvenimo sričių ir dalyvauti mažame spektaklyje, vaizduojančiame tikras anų laikų aktualijas, įsimintinus, gyvenimiškus nutikimus, nuotaikingas istorijas.

Skambės nepriklausomoje Lietuvoje pamėgtos ir šiandien gerai žinomos tuo metu populiarių atlikėjų A. Šabaniausko bei D. Dolskio nostalgiškos melodijos: „Onyte, einam su manim pašokti“, „Armonika“, „Sudiev, sudiev“, „Kariškas vaizdelis“, „Palangos jūroj“, „Paskutinį sekmadienį“ ir daug kitų.

Nuotaikingą skambesį kuriantis pučiamųjų sekstetas „Brass Bravo“ dainoms suteiks ypatingo žavesio, o artistiškų L. Mikalausko ir E. Bavikino dėka dainos suskambės kitaip – atlikėjai įsijaus į tarpukario dainininkų asmenybes, supažindins su jų gyvenimo faktais ir tarpukario Lietuvos aktualijomis.

Kasmet Šiaulių „Aušros“ muziejus kviečia miesto visuomenę paminėti šią ypatingą Lietuvos istorijos datą. Šiais metais pagrindinis dėmesys skiriamas Tarpukario Lietuvos kultūriniam gyvenimui. Renginio metu bus prisimintas Lietuvos tarybos 1918 m. vasario 16-ąją paskelbtas Aktas apie nepriklausomos Lietuvos valstybės atkūrimą, paminėta jo reikšmė šalies valstybingumo istorijai, prisiminti Vasario 16-osios akto signatarai, tarp kurių buvo ir keturi Šiaulių berniukų gimnazijos auklėtiniai: teisininkas, kultūrologas Mykolas Biržiška, teisininkas, diplomatas Jonas Vileišis, kunigas, visuomenininkas Alfonsas Petrulis bei inžinierius Steponas Kairys.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi