Kultūra

2014.02.06 16:19

Klaipėdoje – R. Goebelio meistriškumo klasės baigiamasis koncertas

LRT.lt 2014.02.06 16:19

„Barokinis atvirukas“ – dirigento Reinhardo Goebelio (Vokietija) meistriškumo klasės baigiamasis koncertas. Groja Klaipėdos kamerinis orkestras.

„Barokinis atvirukas“ – dirigento Reinhardo Goebelio (Vokietija) meistriškumo klasės baigiamasis koncertas. Groja Klaipėdos kamerinis orkestras.

Klaipėdos kamerinis orkestras meno vadovo M. Bačkaus iniciatyva jau keletą metų gilinasi į baroko muzikos interpretavimo paslaptis. Netrukus, pirmąją vasario savaitę jie dirbs su vokiečių dirigentu ir smuikininku R. Goebeliu. Šių meistriškumo kursų metu parengta koncertinė programa „Barokinis atvirukas“ klausytojams bus pristatyta vasario 7 dieną, penktadienį, 18 valandą Klaipėdos koncertų salėje, rašoma pranešime spaudai.                                

R. Goebelis yra žymus senosios muzikos ir autentiškų instrumentų srities specialistas, senosios muzikos ansamblio „Musica Antiqua Koln“ įkūrėjas, jis taip pat diriguoja ir  šiuolaikiniams orkestrams.                                                             

Po smuiko studijų Kelno konservatorijoje ir Eseno Folkvango menų universitete R. Goebelis subūrė minėtą senosios muzikos ansamblį ir netrukus pasirašė išskirtinę sutartį su leidykla „Deutsche Grammophon Gesellschaft-Archiv Produktion. Jis vadovo „Musica Antiqua Koln“  33-ejus metus, daug koncertavo su juo kaip solistas. Ansamblis pelnė visuotinį pripažinimą po debiuto Londone karalienės Elizabeth rūmuose, kasmetinio anglų Bacho festivalio metu.                                     

Itin reikšmingas šio kolektyvo vaidmuo plečiant visuomenės žinias apie vokiečių baroko muzikos repertuarą. R. Goebelis prikėlė naujam gyvenimui keleto anksčiau mažai atliekamų XVII ir XVIII amžiaus vokiečių kompozitorių.

R. Goebelio įrašai su ansambliu „Musica Antiqua Koln“ tapo aukščiausios atlikimo kokybės standartu  ir pelnė prestižiškiausius apdovanojimus.              

Po to, kai dėl nežinomų priežasčių buvo suparalyžuota R. Goebelio dešinioji ranka, atlikėjas nutraukė savo kaip solisto karjerą, tačiau toliau grojo smuiku ansamblyje kaire ranka. Pablogėjus ir jos būklei atlikėjas išėjo iš ansamblio. Sukaupęs milžinišką patirtį jis pratęsė savo kūrybinę veiklą diriguodamas orkestrams.                                                                   

Šiandien R. Goebelis yra itin laukiamas kviestinis dirigentas. Jis dirba su žymiais simfoniniais ir kameriniais orkestrais, diriguoja operų pastatymams Europoje: Vokietijoje, Didžiojoje Britanijoje, Danijoje, Italijoje, Prancūzijoje; taip pat JAV, Taivane ir Australijoje.                                      

„Jis yra vienas geriausių Europoje barokinės ir klasikinės muzikos specialistų, pats buvęs smuikininkas“, – teigia M. Bačkus. Tad šis susitikimas Klaipėdos kameriniam orkestrui bus tikrai reikšmingas.