Kultūra

2015.09.08 13:45

Teatrų metus minės daugiau nei dvejose dešimtyse renginių ir projektų

ELTA2015.09.08 13:45

Vyriausybė trečiadienį patvirtino Teatrų metų minėjimo 2014 metais priemonių planą, kuriame numatoma per dvi dešimtis įvairių renginių ir projektų.

Vyriausybė trečiadienį patvirtino Teatrų metų minėjimo 2014 metais priemonių planą, kuriame numatoma per dvi dešimtis įvairių renginių ir projektų.

Nuspręsta, jog šiemet bus vykdomi teatrų veiklos viešinimo projektai, populiarinantys teatrų veiklos įvairovę, atkreiptas dėmesys į teatro sektoriaus veiklos problemas, skatinamas teatro meno prieinamumas regionuose bei vaikų ir jaunimo kultūrinis ugdymas.

Teatrų metų minėjimo 2014 metais priemonių plane numatoma su profesionaliais teatrais parengti edukacines programas ir projektus, surengti Nacionalinės teatro premijos „Auksiniai scenos kryžiai“ konkursą, pristatyti teatro meno kūrėjus per LRT, surengti konferenciją „Lietuvos teatrai vaikams ir jaunimui“, parengti dramaturgijos skaitmeninimo ir vertimų projektą „Pjesių bankas“, atlikti tyrimą „Nevyriausybinių scenos menų organizacijų veikla, administravimas ir finansavimas“.

Tarp planuojamų projektų – ir videofilmo iš ciklo „Lietuvos teatro kūrėjų portretai“ kūrimas, mokinių kino filmų konkursų ir tarptautinio teatro festivalio „Cool!/Jėga„!“ organizavimas.

Taip pat planuojama rodyti spektaklius socialiai pažeidžiamoms ir socialinę atskirtį išgyvenančioms visuomenės grupėms, surengti spektaklių vaikams ir jaunimui ciklus, sukurti internetinį Teatrų metų kalendorių, surengti parodą „Būti ar nebūti“, skirtą Williamo Shakespeare`o 450-osioms gimimo metinėms.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.