Kultūra

2015.09.08 13:45

Tapytojas A. Zakarauskas: mano tapyba – ideologija

Monika Petrulienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.09.08 13:45

Šiuolaikinio meno galerijoje „Vartai“, Vilniuje, atidaryta tapytojo Andriaus Zakarausko darbų paroda. Jaunas menininkas sako tikįs, kad pasauliui keisti užtenka drobės, dažų ir potėpių.

Šiuolaikinio meno galerijoje „Vartai“, Vilniuje, atidaryta tapytojo Andriaus Zakarausko darbų paroda. Jaunas menininkas sako tikįs, kad pasauliui keisti užtenka drobės, dažų ir potėpių.

32 m. A. Zakarauskas pristato trečią personalinę parodą. Vienas perspektyviausių jaunų tapytojų yra atpažįstamas bei mėgstamas ir meno kritikų, ir kolekcininkų. Pastarųjų metų kūryba pavadinta ciklu „Vardan“, jame tapytojas svarsto apie kulto prasmę.

„Man atrodo, kad religija – tai ideologija, ideologija – tam tikra religija. Na, ir aš iš savo tapybos irgi bandau daryti tam tikrą ideologiją – tapybos ideologiją“, – teigė A. Zakarauskas.

Dailininkas sako, kad anksčiau populiari idėja, jog tapyba yra mirusi, jam neįdomi. Menininkas teigia darbais diskutuojąs su kolegomis. Vis išnyranti žmogaus figūra – esą yra tapytojo, visagalio kūrėjo simbolis. Jis išnyra, arba yra užtepamas dažais, kartais atsiduria kaip paveikslas paveiksle.

„Skendimą gali pavadinti murkdymu dažuose. Tai kada tapai – tu murkdaisi dažuose. [...] Tai jos ar labiau skęsta, ar labiau išlenda. [...] Tai – tapytojo dažo drobės žaidimas, bet ir siužetinė linija“, – pasakojo A. Zakarauskas.

A. Zakarausko darbai išsiskiria pilkos atspalviais. Dailininkas šią spalvą vadina violetinio ir žalio santykiu. Esą šios spalvos jam asocijuojasi su Vilniaus dailės akademija, kurią baigė prieš ketverius metus. Juodi ir balti dažai naudojami kaip prieskoniai pilkai spalvai išgauti.

Daug laiko praleisdamas studijoje dailininkas nėra labai produktyvus. Sako, kiekvienas darbas turi pasikrauti energija, tik tada jis baigtas.

„Vienintelė svajonė – būti laimingam ir gyvent laimingai. Kiek įmanoma ramiai ir laimingai“, – atvirai kalbėjo tapytojas.

Galerijoje „Vartai“ greta tapybos darbų pristatomi ir koliažai, trimačiai objektai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.