Kultūra

2015.09.08 13:45

Poetas V. Braziūnas pagerbtas B. Brazdžionio premija

BNS2015.09.08 13:45

Pirmadienį už eilėraščių knygą „Fontes amoris“ Bernardo Brazdžionio premija apdovanotas poetas Vladas Braziūnas, pranešė Kauno miesto savivaldybė.

Pirmadienį už eilėraščių knygą „Fontes amoris“ Bernardo Brazdžionio premija apdovanotas poetas Vladas Braziūnas, pranešė Kauno miesto savivaldybė.

„Dėkoju kauniečiams, įvertinusiems mano kūrybą. Su B. Brazdžioniu mane sieja Šiaurės Lietuvos kraštas. Mano plačioje giminėje yra ir Brazdžionių, galbūt mes net tolimi giminės. Malonu, kad jūs įsteigėte B. Brazdžionio premiją – tuo pagerbėte tautos dvasią“, – savivaldybės pranešime cituojamas V. Braziūnas.

Iškilminga ceremonija, kurioje apdovanotas poetas, pirmadienį vyko Kauno miesto rotušėje.

10 tūkst. litų dydžio premija kasmet teikiama rašytojams ir literatūrologams už per pastaruosius dvejus metus parašytus aukšto meninio lygio kūrinius.

„Gerbiamieji, noriu pasidžiaugti, kad minėdami 107-ąsias B. Brazdžionio gimimo metines įteikiame šią premiją poetui V. Braziūnui. Ši premija įgauna skambesį ne tik Kaune. B. Brazdžionis žadino ne tik kauniečius, bet ir visą tautą. Premijai lėšos skiriamos iš miesto biudžeto, tačiau manau, kad prie to prisidės ir Kultūros ministerija. Labai svarbu puoselėti lietuvybę ir baltiškąsias sąsajas, kad nepasimestume globaliame pasaulyje. Sveikiname poetą V. Braziūną“, – sakė Kauno miesto meras Andrius Kupčinskas.

Ši premija skiriama už lietuvybės, gimtosios kalbos, pilietiškumo tradicinų tęsimą ir naują pastarųjų dvejų metų aukšto profesinio lygio grožinės literatūros ar literatūrologijos knygą. Nuo kitų metų premija bus teikiama išskirtinai Kauną garsinantiems kūrėjams.

B. Brazdžionio literatūros premija Kauno miesto savivaldybės tarybos sprendimu praėjusiais metais skirta rašytojai Aldonai Ruseckaitei už knygą „Šešėlis JMM“ (Maironio gyvenimo meniniai biografiniai etiudai), o 2011 metais – rašytojui Petrui Palilioniui už knygą „Tautos šauklio aidai“.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.