Kultūra

2015.09.08 13:45

ŠMC parodoje – realybės ir fikcijos ribų žymėjimas

Neringa Kaukolytė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.09.08 13:45

Šiuolaikinio meno centre atidaroma Argentinos videomenininko paroda „Ficcionario“. Parodoje pristatomi penki darbai.

Šiuolaikinio meno centre atidaroma Argentinos videomenininko paroda „Ficcionario“. Parodoje pristatomi penki darbai.

Sebastiano Diazo Moraleso viešnagė Lietuvoje – ne pirmoji. Prieš metus taip pat šiuolaikinio meno centre jis buvo vienas iš grupinės parodos dalyvių. Šįkart personalinėje parodoje žiūrovai galės išvysti, kaip ribos tarp fikcijos bei realybės persipina, kinta, susilieja viena su kita jo vaizdo darbuose.

„Ficcionario“ – tai paroda, kuria siekiau perlipti sieną, skiriančią realybę nuo fikcijos. Darbuose dažnai šiuos du dalykus sujungiu į vieną. Realybę suprantu kaip tai, ką mes patys sukuriame ir sukūrę galime nugriauti ir vėl sukurti iš tos pačios medžiagos kažką naujo, dar nematyto.

Mano tikslas – padėti žiūrovui atrasti ribas tarp realybės ir fikcijos“, – pasakojo S. D. Moralesas.

Pasak kūrėjo, parodoje galima pamatyti ir darbus, sukurtus prieš keletą metų, ir tokių, kurių kūrybos procesas baigėsi vos prieš dvi savaites. Darbai iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti skirtingi: keli iš jų rodomi dideliu formatu, turi puikų scenarijų, kiti – grįsti improvizacija, tačiau visų teminė kryptis ir koncepcija – panaši.

„Aš – istorijų pasakotojas. Argentinoje pradėjau kurti filmus. Kuriamas vaizdas natūraliai mane aplankė dar vaikystėje, kai gavau savo pirmąją vaizdo kamerą. Pasirinkau šią formą, nes, kurdamas videomeną, galiu geriausiai atsiskleisti“, – kalbėjo videomeninikas.

Moralesas savo kūrybą apibūdino kaip impulsyvią, poetišką, vaizdingą. Jo darbai isiskiria žanrine įvairove, juose ryškūs dokumentikai, eksperimentiniam kinui, fantastiniams filmams būdingi motyvai. Parodą „Ficcionario“ bus galima išvysti iki kovo 16 d. Šiuolaikinio Meno Centre, Vilniuje.