Kultūra

2014.01.30 12:20

Į Vilnių po ilgos pertraukos sugrįžta „slemas“

LRT.lt2014.01.30 12:20

Po ilgos pertraukos grįžta tradiciniai „slemo“  poezijos vakarai. Ketvirtadienį Vilniuje jos entuziastai turės puikią galimybę pasisakyti arba išgirsti, kaip tai daro kiti.

Po ilgos pertraukos grįžta tradiciniai „slemo“  poezijos vakarai. Ketvirtadienį Vilniuje jos entuziastai turės puikią galimybę pasisakyti arba išgirsti, kaip tai daro kiti.

„Slemas“, kuriam lietuvių kalbos ekspertai dar nesugalvojo lietuviško pavadinimo, mūsų šalį pasiekė neseniai. Pirmasis poezijos „slemas“ užfiksuotas 2008 m. Šakių rajone. Ir tik 2010 m. Domas Godosbrolis Raibys surinko keletą „slemo“ entuziastų bei pamažu jį pavertė tradiciniu renginiu, rašoma pranešime spaudai.

„Kassavaitiniai „slemo“ poezijos vakarai nevyko beveik metus, nes apie tai buvo daugiau kalbama, rašoma negu realiai dalyvaujama. Noriu, kad tai būtų gyvas renginys, raginantis žmones domėtis, pamatyti dalykus, kurie yra arti jų“, – sakė „slemo“ organizatorius.

Kas yra „slemas“? Kalbant paprasčiau – tai poezijos žanras, kuriame į vieną sujungiami garsas, vaizdas ir tekstas.

„Kadangi „slemo“ poezija visuomet atliekama gyvai, o jos tikslas – ne tik pasakyti tekstą, bet ir sudominti žiūrovą, ji tampa tarsi lydinys, sudarytas iš dviejų pagrindinių dalių – teksto ir scenos meno. Tekstas gali būti komiškas, tragiškas, rimuotas arba tik žodžių žaismas, jis neprivalo būti literatūrinis, dažnai „slemo“ poetai vartoja žargoną”, – taip jį pristato entuziastai.

Laukiami visi – ir tie, kurie jau spėjo pasiilgti šiuolaikinio literatūros avangardo, ir tie, kurie nori susipažinti su „slemo“ skaitymais.

Ketvirtadienį 20.00 val., kultūros bare „Kablys“ (Kauno g. 5, Vilnius).

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.