Naujienų srautas

Kultūra2014.01.30 09:22

Parodoje Klaipėdoje – gyvenimo ir mirties apmąstymai

Klaipėdos kultūrų komunikacijų centre atidaryta airių menininko Eamono O'Kane'o piešinių ir instaliacijų paroda, kurioje – gamtos, žmogaus ir istorijos ryšių analizė.

Klaipėdos kultūrų komunikacijų centre atidaryta airių menininko Eamono O'Kane'o piešinių ir instaliacijų paroda, kurioje – gamtos, žmogaus ir istorijos ryšių analizė.

Parodų rūmų salės centre – skulptūrinių medinių objektų instaliacija, kurią įrėmina didelio formato sieniniai piešiniai. Visi – piešti anglimi. Juos papildo vaizdo medžiaga. Nufilmuota vieta gali būti vertinama kaip nykstanti, bet kartu ir kaip grįžtanti į natūralų gamtos būvį.

Gyvenimo ir mirties apmąstymai atskleidžiami per sunykusių augalų lovelius, rūdijančias statinio konstrukcijas ar piktžoles ir paklydusių sėklų daigus. O viena iš vaizdo instaliacijų skirta autoriaus vaikystės namams Airijoje bei šios šalies istorijai.

Menininkas sako, kad parodoje yra ir prieš dešimtį metų sukurtų darbų, tačiau gretinant ir jungiant pristatomas naujas požiūris į juos.

„Parodos esmė yra žmogaus ir gamtos santykis. Kaip žmogui sekasi būti gamtoje ir kaip gamta kartais įžengia į privatų žmogaus gyvenimą“, – sakė E. O'Kane'as.

Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro direktoriaus Igno Kazakevičiaus manymu, ši paroda labai politiška, labai poetiška vienu metu, nes ji jungia daug žmogaus veiklos aspektų. Tai yra aplinkos pažinimą, ekologiją, miškininkystę, įvairius dalykus, įskaitant kristolografiją, astronomiją ir biologiją. Todėl įėję į salę mes matome ne tiktai vaizdą,bet galime pajusti šviežiai nupjauto medžio kvapą.

E. O'Kane'as gyvena ir dirba Danijoje bei Airijoje. Su jo kūryba yra susipažinę ne tik Europos, bet ir Amerikos meno gerbėjai. Iš viso E. O'Kane'as yra surengęs 40 personalinių parodų įvairiose pasaulio šalyse.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi