Kultūra

2015.09.08 13:45

„Mes dainuosime“ režisierius: filmas bus skaudus

Viktorija Glebavičiūtė, Simona Stanapėdytė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.09.08 13:45

Vaidybinį filmą apie Sausio 13-ąją pradėjęs kurti britų režisierius Robertas Mullanas teigia, kad juo nori priminti Lietuvos žmonėms, kaip sunkiai jie išsikovojo nepriklausomybę. Filmo kūrėjas taip pat sako, kad jam nesunku įsijausti į tai, ką tuo metu išgyveno Lietuvos žmonės.

Vaidybinį filmą apie Sausio 13-ąją pradėjęs kurti britų režisierius Robertas Mullanas teigia, kad juo nori priminti Lietuvos žmonėms, kaip sunkiai jie išsikovojo nepriklausomybę. Filmo kūrėjas taip pat sako, kad jam nesunku įsijausti į tai, ką tuo metu išgyveno Lietuvos žmonės. 

Tragiški Sausio 13-osios įvykiai atgis režisieriaus Roberto Mullano vaidybiniame filme „Mes dainuosime“. Tai jau trečias britų režisieriaus filmas apie Lietuvą. Viena iš juostos „Mes dainuosime“ scenų filmuojama Operos ir baleto teatre.

„Ši scena atkuria 1991-ųjų sausio 12-osios įvykius. Operos teatras visus žmones, gynusius parlamentą ir televizijos bokštą, pakvietė nemokamai pasižiūrėti operos „Pilėnai“ apie tėvynės gynimą ir kovą už laisvę. Kai kurie mūsų veikėjai buvo atėję į tą operą – tai mes ir filmuojame šiandien.

Šią savaitę mes atkuriame visus įvykius prie televizijos bokšto. Dirbame jau tris naktis, turime tankų ir šarvuotų mašinų, kuriomis buvo žudomi nekalti žmonės. Bet negerai toliau pasakoti, nes niekas neateis pažiūrėti“, – sako režisierius R. Mullanas.

Režisierius Sausio 13-osios įvykiais susidomėjo, kai, dirbdamas BBC, pirmą kartą atvyko į Lietuvą savanoriauti ir dėstyti Vytauto Didžiojo universitete. Čia jis išgirdo žmonių pasakojimus apie 1991-ųjų įvykius. Nuo to laiko R. Mullanas norėjo sukurti filmą, kad apie šią tragediją sužinotų visas pasaulis. Režisierius sako, Sausio įvykius suprantantis ir galintis nesunkiai įsijausti.

„Aš esu tėvas, turiu 12 metų sūnų. Vienas iš 1991-aisiais nužudytų žmonių buvo 17-metis Ignas [Šimulionis – LRT.lt], jis tada buvo tik paauglys. Todėl visų pirma aš galiu įsijausti kaip tėvas. Be to, domiuosi politika ir visiškai suprantu, kai didelė imperialistinė galia bando sugniuždyti nekaltus žmones, nekaltą nepriklausomą tautą, todėl įsijaučiu gana lengvai“, – teigia režisierius.

Kodėl sutiko ateiti į masinių scenų filmavimą, žmonės aiškino įvairiai:

„Reikia remti žmones, kurie kuria filmus Lietuvoje. Jeigu turite laiko, visada reikia ateiti į masinių scenų filmavimus, nes yra sunku surasti žmonių. Turėjau laisvą popietę ir atėjau.“

„Sausio 13-oji man iš tiesų daug ką reiškia, nes gynėjai gynė Lietuvą ir, galima sakyti, pašalino rusus iš Lietuvos.“

„Mano tam tikri prisiminimai labai aiškūs. Aš penktadienį, prieš Sausio 13-ąją, gyniau Spaudos rūmus, bet ten mūsų buvo labai nedaug. Pagrindinė žmonių masė buvo prie parlamento, tai neilgai ir atlaikėm. O po Sausio įvykių atėjau kurti Lietuvos kariuomenės.“

Režisierius filmu nori priminti Lietuvos žmonėms, kaip sunkiai jie išsikovojo nepriklausomybę.

„Filmas bus gana skaudus. Kalbėjausi su Igno tėvu, jis mano, kad labai svarbu sukurti tokį filmą, kad jaunimas nepamirštų ir žinotų daugiau apie 1991-ųjų įvykius. Be to, kad pasaulis prisimintų Lietuvos nepriklausomybę“, – sako R. Mullanas.

Filmą kūrybinė grupė planuoja baigti gegužės mėnesį, o žiūrovai juostą išvys kitais metais.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.