Naujienų srautas

Kultūra2014.01.29 00:25

Studentų premjera – tarp karo šalčiu alsuojančių sienų

Penktadienį ir šeštadienį Lietuvos muzikos ir teatro akademijos magistrantų teatro studija „Theaomai“ rengia spektaklio „Lauke, už durų“ premjerą, kuri vyks netradicinėje erdvėje – karo slėptuvėje.

Penktadienį ir šeštadienį Lietuvos muzikos ir teatro akademijos magistrantų teatro studija „Theaomai“ rengia spektaklio „Lauke, už durų“ premjerą, kuri vyks netradicinėje erdvėje.

Vokiečių rašytojo Wolfgango Borcherto tokio paties pavadinimo pjesė pasakoja apie žmogų, namo grįžtantį iš karo. Tik dabar, po karo, jo namai – lauke, už durų, o tėvynė – laukas, nulyta gatvė. Likęs vienas pagrindinis veikėjas stovi ant Elbės kranto norėdamas nusižudyti.

Jaunų aktorių trupė „Theaomai“ savo spektakliui pasirinko neįprastą erdvę – Markučių karo slėptuvę. Ši vieta alsuoja praeitimi, pilkos mūrinės sienos – autentika bei šalčiu. Pasak trupės vadovės bei režisierės Silvos Krivickienės, tokia erdvė labai artima pjesės dvasiai.

„Šioje slėptuvėje, jeigu būtų karas, būtų slėpęsi Vilniaus gyventojai. Ji yra išlaikiusi karo, kažkokios ekstremalios situacijos dvasią, ir labai tiko dabarčiai – žiemai ir visiems įvykiams, kurie šiuo metu yra pasaulyje“, – pasirinkimo motyvus įvardija S. Krivickienė.

Pagrindinį Bekmano vaidmenį kuriantis Vygandas Vadeiša sako, kad didžiausias iššūkis – įsigyventi ir pajausti karo atmosferą.

„Aš nežinau, ką reiktų pergyventi, kad tai būtų realu. O kadangi mes siekiame realumo, todėl, tikriausiai, ir yra sunkiausia pasiekti to viską absoliučiai praradusio žmogaus tikrą jausmą“, – sako aktorius V. Vadeiša.

Trupės aktoriai pripažįsta, kad kurti vaidmenis šiame spektaklyje – nelengva užduotis, nes, vaidinant neįprastoje erdvėje, negalima sau leisti jokio teatrališkumo.

„Man iš tiesų buvo sunku. Turėjau savyje ieškoti pačių tamsiausių, žiauriausių dalykų. Sunku buvo surasti plastiką, balsą ir tą vidinę tiesą, kaip gali reaguoti upė į žmogų – juk palei Elbę ėjo Antrojo pasaulinio karo frontas“, – įspūdžiais dalijasi aktorė Julija Šatkauskaitė.

Trupės „Theaomai“ pavadinimas, verčiant iš graikų kalbos, reiškia žiūrėti, stebėti, vertinti. Tai, pasak aktorių, atitinka jų teatro koncepciją.

Šią trupę įkūrė Lietuvos muzikos ir teatro akademijos 1-ojo magistrantūros kurso vaidybos studentai. Jų repertuare jau yra keli spektakliai – „Broliai Karamazovai“ bei „Ivanovas“. Spektalis „Lauke, už durų“ – vieno iš trupės narių, Pauliaus Markevičiaus, bei trupės vadovės S. Krivickienės režisūrinis darbas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi