Naujienų srautas

Kultūra2015.09.08 13:45

Knygų mugės organizatorė: Lietuva nedomina garsių rašytojų

Žinių radijas 2015.09.08 13:45

Jau daugybę metų Vilniaus knygų mugės rengėjai į Lietuvą bando prisikviesti pasaulio garso rašytojus Umberto Eco, Milaną Kunderą, Orhaną Pamuką, Haruki Murakami, tačiau nesėkmingai, atskleidžia Lietuvos leidėjų asociacijos prezidentė Lolita Varanavičienė.

Jau daugybę metų Vilniaus knygų mugės rengėjai į Lietuvą bando prisikviesti pasaulio garso rašytojus Umberto Eco, Milaną Kunderą, Orhaną Pamuką, Haruki Murakami, tačiau nesėkmingai, atskleidžia Lietuvos leidėjų asociacijos prezidentė Lolita Varanavičienė.

„Nieko nepadarysi, nesame įdomi ar garsi šalis ir daug kam, beje, nepatinka mūsų vasario mėnuo su savo temperatūromis“, – interviu Žinių radijui sakė L. Varanavičienė.

Vienintelis tarpas – vasarį

Iki šių metų Vilniaus knygų mugės teliko trys savaitės – šiemet ji vyksta vasario 20–23 d. L. Varanavičienė juokauja, kad knygų mugė rengiama vasario mėnesį ne be priežasties ir ne dėl noro parodyti, kad Lietuva yra šalis, kuri skaito knygas prie 22 laipsnių šalčio.

„Vilniaus knygų mugė yra žinoma tarptautiniu mastu ir yra tam tikras knygų mugių ritmas. Šitas tarpas vasario mėnesį yra vienintelis, kada ji gali vykti, nes ji nesidubliuoja su kitomis pasaulio knygų mugėmis.

Tai nieko jau nedarysi, tokia jau mūsų karma (...) Šaldysime autorius ir toliau“, – linksmai nusiteikusi kalbėjo L. Varanavičienė.

Važiuoti nenori

Moters tikinimu, kasmet į knygų mugę yra stengiamasi prisikviesti žinomus rašytojus, tačiau tai pavyksta ne visada. Pasak pašnekovės, turime susitaikyti su faktu, kad pasauliui nesame gerai žinomi ir todėl neįdomūs.

„Autoriai yra kviečiami, nes paprastam lankytojui yra labai įdomu. Dažniausias klausimas: kokia žvaigždė atvažiuos? Tai tie autoriai yra kviečiami netgi ne prieš metus, o prieš keletą metų. Daugybę metų į Lietuvą bandome prisikalbinti Umberto Eco, Milaną Kunderą, Orhaną Pamuką, Haruki Murakami. Ir vis mums nesiseka, nes, nieko nepadarysi, nesame įdomi ar garsi šalis ir daug kam, beje, nepatinka mūsų vasario mėnuo su savo temperatūromis“, – teigia L. Varanavičienė.

Pašnekovė juokavo, kad būtų galima išleisti nemenką tomą prisiminimų, kaip knygų mugės organizatoriai rengė svečius, plonais bateliais atvykusius iš Prancūzijos, kaip perkami vilnoniai įklotai į batus, turguose – žieminės kepurės ir šalikai.

Šiemet mugė bus išskirtinė

L. Varanavičienė sako, kad Vilniaus knygų mugė šiemet bus išskirtinė: „Turėsime net 16 knygų, kurios atvažiuoja praktiškai iš spaustuvių į mūsų stendą „Litexpo“. Čia tarsi patys sau susikuriame problemą, nes apie tas knygas žmonės labai nedaug  žino.“

„Bepigu pardavinėti knygą, kuri buvo populiari per Kalėdas. Bus ir tokių, bet mes patys sau keliame tokį iššūkį ir bandome šiemet būti labai nauji. Suprantame, kad daug daugiau reikės apie tas knygas pasakoti, aiškinti, kalbėti. Galbūt apie jas paskelbti prieš knygų mugę. Mąstome, kaip padaryti, bet naujienų tikrai bus“, – tikino Lietuvos leidėjų asociacijos prezidentė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi