Kultūra

2014.01.27 10:50

Jaunos menininkės parodoje – Prancūzijoje tapyti lietuviški peizažai

Viktorija Glebavičiūtė, Justė Navickaitė, LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2014.01.27 10:50

Paryžiaus dailės akademiją baigusi Mykolė Ganusauskaitė pristato pirmąją Lietuvoje tapybos darbų parodą „Fragmentuoti pasivaikščiojimai“.

Paryžiaus dailės akademiją baigusi Mykolė Ganusauskaitė pristato pirmąją Lietuvoje tapybos darbų parodą „Fragmentuoti pasivaikščiojimai“.

Šešeri metai, praleisti Prancūzijoje, jaunajai menininkei Mykolei Ganusauskaitei nenuslopino nostalgijos Lietuvai. Visą tą laiką ji kūrė Lietuvos peizažus.

„Gyvenant šurmulingame didmiestyje pasijaučia labai didelis Lietuvos trūkumas – savo krašto ir ypač ramumos ir peizažo.

Dėl to ir pasirinkau jį piešti. Taip pat dėl to, kad Lietuvos peizažas mane domina, nes jis yra labai paprastas –plokščias, su keliais medžiais“, – tapytoja Mykolė Ganusauskaitė.

Menininkė į Lietuvą grįždavo vos keletą kartų per metus. Čia ji aplankydavo mėgstamas vietas, jas fotografuodavo. Nuotraukas menininkė išsiveždavo į Prancūziją ir čia tapydavo Lietuvos peizažus. Jie menininkei yra Lietuvoje praleisto laiko prisiminimai.

M. Ganusauskaitė, baigusi Paryžiaus dailės akademiją ir Jaunojo tapytojo konkurse laimėjusi antrą vietą, turi įvairių ateities planų. Tikėtina, kad Lietuvos peizažo tema jos kūryboje dar ilgai nebus išsemta.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.