Kultūra

2014.01.26 17:57

A. Cuaronas už „Gravitaciją“ atsiėmė Režisierių gildijos apdovanojimą

BNS2014.01.26 17:57

Alfonso Cuaronas ir įspūdinga jo 3D „Gravitacija“ („Gravity“) šeštadienį lenktynėse dėl „Oskarų“ išsiveržė į priekį – šis meksikiečių režisierius triumfavo per Amerikos režisierių gildijos (DGA) apdovanojimų įteikimo ceremoniją.

Alfonso Cuaronas ir įspūdinga jo 3D „Gravitacija“ („Gravity“) šeštadienį lenktynėse dėl „Oskarų“ išsiveržė į priekį – šis meksikiečių režisierius triumfavo per Amerikos režisierių gildijos (DGA) apdovanojimų įteikimo ceremoniją.

„Tai išties garbė, ir aš esu susikuklinęs. Vis dar jaučiu tą paauglišką susižavėjimą (režisieriais) ir labai nervinuosi kalbėdamasis su jais“, – sakė 52 metų A. Cuaronas, per ceremoniją Los Andžele atsiimdamas pagrindinį DGA apdovanojimą.

Kiekvienais iš pastarųjų 10 metų DGA laimėtojas vėliau gaudavo ir geriausio režisieriaus „Oskarą“, išskyrus 2013-uosius, kai aktorius ir režisierius Benas Affleckas nebuvo nominuotas „Oskarų“ geriausio režisieriaus kategorijoje už savo didžiulio pasisekimo sulaukusį filmą „Operacija „Argo“ („Argo“).

„Oskarai“, kurie bus Holivudo apdovanojimų sezono kulminacija, bus išdalyti kovo 2 dieną.

Varžybose dėl DGA apdovanojimo A. Cuaronas įveikė pretendentus į „Oskarus“ Paulą Greengrassą, kuris režisavo „Kapitoną Phillipsą“ („Captain Phillips“), Davidą O. Russellą su „Amerikietiška afera“ („American Hustle“), Steve'ą McQueeną su „12 vergovės metų“ („12 Years a Slave“) ir Martiną Scorsese, režisavusį „Volstrito vilką“ („The Wolf of Wall Street“).

„Gravitacija“, kurioje Sandra Bullock vaidina astronautę, po katastrofos įstrigusią kosmose su George'o Clooney herojumi, gavo 10 „Oskarų“ nominacijų, kaip ir „Amerikietiška afera“ apie slaptą šnipų operaciją.

A. Cuaronas ceremonijos metu buvo nusiteikęs apmąstymams.

„Tai, ko negali matyti iš ten (iš kosmoso), yra šis keistas gamtos eksperimentas – žmogaus patirtis, – sakė jis. – Ir šį eksperimentą režisieriai bando išaiškinti savo filmuose“.

Kitus 66-ojo sezono DGA apdovanojimus šeštadienį gavo Vince'as Gilliganas už populiarų televizijos serialą „Bręstantis blogis“ („Breaking Bad“) ir Stevenas Soderberghas – režisavęs televizijos filmą „Už kandeliabrų“ („Behind the Candelabra“).

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.