Naujienų srautas

Kultūra2015.09.08 13:45

Vilniuje kuriamas filmas apie Sausio 13-ąją

BNS 2015.09.08 13:45

Vilniuje britų režisierius Robertas Mullanas pradeda filmuoti vaidybinį filmą apie 1991 metų Sausio 13-osios įvykius, kai per sovietų agresiją žuvo 14 žmonių, gynusių Lietuvos nepriklausomybę.

Vilniuje britų režisierius Robertas Mullanas pradeda filmuoti vaidybinį filmą apie 1991 metų Sausio 13-osios įvykius, kai per sovietų agresiją žuvo 14 žmonių, gynusių Lietuvos nepriklausomybę.

Filmo kūrėjai kai kurioms scenoms paprašė leidimo filmuoti parlamento rūmuose, šį prašymą penktadienį svarstė Seimo valdyba.

Pasak Seimo kanclerio Jono Mileriaus, filmo kūrėjams jau duotas leidimas pradėti filmavimo darbus prie parlamento, tuo tarpu dėl filmavimo nuo parlamento stogo tikriausiai bus ieškoma alternatyvų.

„Šeštadienį pradeda filmuoti, leidimą davėm, filmuos Seimo prieigose“, – BNS sakė kancleris, – „Jeigu bus per šalta, speigas, paprašiau apsaugos, kad leistų į antrus rūmus užeiti, pasišildyti“.

Filmo kūrėjai taip pat prašė leisti filmuoti nuo parlamento stogo, šis prašymas ir sukėlė abejonių valdybos nariams, nors vienas jų, Seimo vicepirmininkas liberalas Petras Auštrevičius, laikėsi priešingos nuomonės.

„Buvo klausimas dėl vaidybinio filmo epizodų filmavimo Seimo rūmuose, deja, nebuvo priimtas galutinis sprendimas. Aš nematyčiau priežasties neleisti. Abejonės daugiau techninio pobūdžio, bet nežinau, ar jos pagrįstos, dėl tariamai silpnesnių stogo konstrukcijų ir panašiai. Aš manau, tuos visus techninius klausimus galima išspręsti vardan to, kad tas filmas išvystų šviesą, nes jis mums politiškai būtinas“, – BNS sakė P. Auštrevičius.

Seimo kancleris tvirtina, jog po Seimo valdybos posėdžio jis dar kalbėjęs su kino kūrėjais ir išaiškinęs, kad filmuojant gali būti pažeista stogo danga. „Nuo stogo yra tas, kad gali būt pažeista danga. Kai mes su jais kalbėjomės po valdybos posėdžio, tikriausiai jie atsiveš bokštelius ir filmuos taip. Kol kas jie ir nesiveržia (filmuoti nuo stogo – red.), kai mes paaiškinom problemą, kad Seimo stogo danga pritaikyta nesunkiems dalykams“, – sakė J. Milerius.

Kompanija „Regulus Films“ tarpininkaujant Vilniaus kino biurui pradeda filmuoti vaidybinį filmą „Mes dainuosime“ („We will sing“ – angl.), kuris pasakoja apie 1991 metų Sausio įvykius.

Keletą filmo scenų režisierius nori nufilmuoti Nepriklausomybės aikštėje prie Seimo bei ant Seimo rūmų stogo. Kaip teigiama kino kūrėjų prašyme, filmavimo darbai vyktų dvi dienas, pasiruošimo darbai – dar tris dienas.

Pagal pridėtos sutarties projektą filmo kūrėjai įsipareigotų po filmavimo teritoriją palikti tokios būklės, kokią ją rado, elgtis taip, kad ji nenukentėtų, o padarytų Seimui nuostolių atveju juos atlyginti.

Taip pat sutarties projekte rašoma, kad „Regulus films“ užtikrina, jog „filmo scenarijus ir sukurti meniniai vaizdai neiškraipys istorinių faktų, nežemins Lietuvos vardo ir nepažeis Lietuvos įstatymų“. Prie kreipimosi dėl leidimo filmuoti yra pridėtos ir epizodų Seime scenarijaus ištraukos.

Britų režisierius R. Mullanas Lietuvoje jau yra sukūręs du filmus – „Laiškai Sofijai“ apie kompozitorių, tapytoją Mikalojų Konstantiną Čiurlionį bei „Gitel“ apie holokaustą išgyvenusius žydus.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi