Naujienų srautas

Kultūra2015.09.08 13:45

„Lėlė“: Sniego karalienė veržiasi iš pasakos į sceną, o iš šios – į gatves

LRT.lt 2015.09.08 13:45

Teatras „Lėlė“ baigia repetuoti Nijolės Indriūnaitės „Sniego karalienę“ pagal Hanso Christiano Anderseno pasakos motyvus ir jau vasario 1 ir 2 dienomis pakvies į premjerą.

Teatras „Lėlė“ baigia repetuoti  Nijolės Indriūnaitės „Sniego karalienę“ pagal Hanso Christiano Anderseno pasakos motyvus ir jau vasario 1 ir 2 dienomis pakvies į premjerą.

Kadangi paskutiniajam repeticijų periodui artėjant link pabaigos, Lietuvoje netikėtai prasidėjo žiema, spektaklio kūrėjai juokauja, jog tai pati Sniego karalienė veržiasi iš pasakos į sceną, o iš pastarosios – į gatves.

Kaip rašoma teatro pranešime, Sniego karalienė išpuošė miestą jai artima scenografija, o jos ir teatro šešėlių kuriami vaizdai spektaklyje mainosi tarsi vaizdas kaleidoskope. Naujausioji „Lėlės“ premjera – tai išskirtinai vizualus dailininkės Aušros Bagočiūnaitės-Paukštienės darbas. „Rodos, jog spektaklio vaizdai nunerti, susiuvinėti, išdygsniuoti pačios žiemos“, – mintimis po peržiūros dalijosi pirmieji į „Sniego karalienės“ pasaulį nosį įkišę žiūrovai.

H. Ch. Anderseno pasaka „Sniego karalienė" – vienas žymiausių danų pasakininko kūrinių, tapęs pasauline vaikų literatūros klasika.

„Anot A. de Saint-Exupéry, kiekvienas matomas daiktas yra langas į tai, kas nebėra tik daiktas. Tad ir pasaka yra tik langas į tai, kas jau nėra pasaka – tai langas į gyvenimą ir tikrovę. Pasaka – tai svajonių pasaulio dalis, dvasinė erdvė, net skausmas – tačiau visa tai ir yra gyvenimas, suteikiantis galimybę egzistuoti pasakai, kad per ją būtų pamatytas ir pats“, – sako režisierė N. Indriūnaitė,

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi